Partizan preokretom stigao do pobjede u Kragujevcu

Fudbaleri Partizana su u 8. kolu Superlige Srbije na stadionu "Čika Dača" u Kragujevcu poslije preokreta savladali Radnički 1923 sa 3:1.

Crno-bijeli su imali inicijativu na startu meča, ali su domaći poveli u osmom minutu kada je poslije ubacivanja Aleksandra Varjačića nespretno reagovao Siniša Saničanin i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Miloš Jojić je u 38. minutu odbijenu loptu nakon udarca Nemanje Jovića pospremio u mrežu za izjednačenje, da bi Filip Holender u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena donio prednost crno-bijelima.

Konačnih 1:3 postavio je Rikardo Gomeš u 48. minutu.

Vojvodina i Metelac su u Novom sadu odigrali neriješeno 2:2, a Crvena zvezda od 20 časova dočekuje Proleter.

Plasman: Partizan 21, TSC 17, Crvena zvezda 16, Napredak 15, Spartak, Voždovac po 12, Čukarički 10, Radnik, Vojvodina po 9, Radnički 1923 8, Kolubara 7, Radnički Niš 6, Metalac, Proleter po 5, Novi Pazar 4, Mladost bez bodova.