POBJEDA ORLIĆA Pantović i Jović srušili Makedonce

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je kao domaćin selekciju Sjeverne Makedonije rezultatom 2:1, u meču sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

“Orlići” su tako došli do tek druge pobjede u dosadašnjem toku kvalifikacija, kojom su izbili na treće mesto u grupi H upravo ispred svog današnjeg rivala.

Iako su gotovo sve šanse za plasman na kontinentalni šampionat već su izgubljene, raduje trijumfalni početak novog selektora Gorana Stevanovića, čiji su puleni odlično otvorili ovu utakmicu i poveli već u devetom minutu preko Miloša Pantovića, koji je postigao pogodak nakon odličnog centaršuta Nikole Terzića iz kornera.

Bio je to odličan prekid mladog fudbalera Partizana, uputio je loptu na drugu stativu, a tamo je fudbaler Voždovca ostao potpuno sam i nije imao težak posao da dovede našu selekciju u prednost.

Srpski tim je pobedi dodatno približilo isključenje protivničkog defanzivca Besara Isenija, koji je u 67. minutu zaradio drugu javnu opomenu. Srbija je iskoristila brojčanu prednost i 15 minuta kasnije duplirali prednost preko Nemanje Jovića.

Fudbaler Partizana je odlično ispratio akciju svojih saigrača i jedan odbitak nakon šuta Uroša Milovanovića pospremio u gol protivnika.

Međutim, uljuljkani “orlići” su već u sledećem napadu dozvolili rivalu povratak u utakmicu, pošto je Bojan Dimoski iskoristio nepažnju u odbrani našeg tima i odličnu asistenciju Todorovskog da izbije sam pred Gordića i savlada ga.

Do kraja utakmice nije bilo prilike za promjenu rezultata, pa su tri boda ipak ostala u Srbiji.

Ovo je osmi bod za mlade reprezentativce Srbije, koji se nalaze u vrlo teškom položaju i imaju samo teoretske šanse da se nađu u baražu za plasman na Evropsko prvenstvo.