PORAZ IGOKEE Aleksandrovčani ponovo bili blizu pobjede

Košarkaši Igokee poraženi su od Nimburka rezultatom 86:82 u utakmici 3. kola grupe "E" FIBA Lige šampiona. Za Igokeu je ovo bio drugi poraz, dok je Nimburk ostvario drugu pobjedu u sezoni.

Trojkom Volera Igokea je otvorila meč, ali je domaći tim uzvratio serijom 9:0. Do kraja ove dionice Igokea je uspjela da se vrati u meč i preokrene rezultat na 16:14.

Druga dionica bila je izuzetno loša za Igokeu, a Aleksandrovčani su primili čak 31 koš postigli 16 što je domaćem timu donijelo višak od 11 poena na poluvremenu (46:35).

Ogromnu energiju Igokea je potrošila da se vrati u meč, a na minut i 25 sekundi do kraja treće četvrtine Igokea je uspjela da dođe do vođstva. Prethodno je Voler sa tri bacanja izjednačio rezultat (62:62), a onda je Starks dodao dva poena za vođstvo. Uspjeli su Aleksandrovčani u rezultatskoj klackalici sačuvati prednost na ulasku u posljednjih deset minuta meča (66:64).

Uspio je domaći tim ponovo da pređe u vođstvo, a Ilić je na dva minuta i 46 sekundi do kraja približio Igokei na samo koš zaostatka. Odgovorio je tim Nimburka sa serijom 6:0 pa je meč praktično bio riješen.