Poraz na Pecari - Borcu posjed, Širokom bodovi

Borac nije uspio da dođe do povoljnog rezutata na "Pecari". Široki Brijeg je iskoristio svoje šanse za razliku od gostiju i došao do pobjede 2:0.

Banjalučani su imali više loptu u posjedu, stvorili su posebno u drugom dijelu dobre prilike a na kraju nije uspio da dđe do gola.

Borac je prvi zaprijetio u petoj minuti. Nakon dobre akcije Piščević je šutirao ali je njegov udarac blokiran pa je lopta otišla u korner. Banjalučani su imali više loptu u posjedu a Široki je čekao šansu iz kontranapada.

Uspjeli su da u 24.minuti zatresu mrežu rivala, ali je gol Danijela Lukića poništen zbog ofsajda. Ipak u 33. minuti nova uspješna kontra. Zakarić je izgubio loptu, ona je došla do Lukića koji je prevario odbranu Borca, ostavio loptu za Barišića koji je poslao u mrežu.

Pet minuta kasnije sudija Sivac je pokazao na penal, a Bože Vukoja je pogodio. Fudbaleri Borca su se bunili u ovoj situaciji i smatrali su da prekršaj nije postojao.

Na startu drugog dijela Banjalučani su dva puta pokušali da smanje zaostatak, Jurilj i Vojnović nisu uspjeli da pogode mrežu. U 55.minuti Široki je mogao do 3:0, a na sreću gostiju Vukoja je bio neprecizan.

Banjalučani su bili puno bolji u nastavku i nisu uspjevali doći do gola. Tako je u 62.minuti Enver Kulašin dva puta pokušao i pogodio je i stativu. Isto je uradio i Nikola Ninković u sudijskoj nadoknadi.