POVRATAK LEJKERSA Fenomenalna partija Lebrona (VIDEO)

Peti trijumf na poslednjih šest mečeva.

Los Anđeles Lejkersi ostvarili su novu pobjedu na teškom gostovanju San Antonio Sparsima rezultatom 143:138.

Rezultat kao i uvek umije da zavara pa bi se reklo da su Lejkersi u neizvjesnoj završnici došli do ovog trijumfa, ali nije bilo tako.

Utakmica jeste bila tijesna i neizvjesna skoro tri četvrtine, međutim dobrim finišom iste i sjajnim početkom odlučujućeg kvartala Lejkersi prave ključnu seriju kojom i odnose pobjedu na ovom meču.

Imali su izabranici Darvina Hema na par minuta prije kraja i 12 poena prednosti, a otprilike tu prednost držali su tokom cijelog tog perioda. Tada su Sparsi krenuli da smanjuju zaostatak, ali naravno sa zakašnjenjem. Na kraju, Malaki Branham trojkom je smanjio zaostatak ekipe na -5, ublažio poraz i tako postavio konačan rezultat ovog meča.

Ekipa iz Los Anđelesa još jednom pokazuje da kada su kompletni svakako nisu tim za potcijeniti. U tim su se vratili Šruder i Tomas Brajant, pa sa iskristalisanim ulogama bilježe sve bolje rezultate.

Lebron je na ovom meču postigao 39 poena i dodao 11 skokova. Neigranjem Entonija Dejvisa čak šest igrača bilo je dvocifreno, a najviše se istakao Šruder koji je dodao 21 poen, dok je Keldon Džonson bio najbolji pojedinac u ekipi Grega Popovića sa 26 poena. Takođe, Tre Džons postigao je 23, dok je tri manje dodao i Devin Vasel.

Dobru šansu za nastavak niza imaju Lejkersi na domaćem terenu protiv Indijana Pejsersa. Poslije njih dolaze im nezgodni Portland Trejl Blejzersi, dok nakon toga idu na seriju od šest gostovanja.