PREOKRET IGOKEE Odbranom u nastavku do pobjede protiv Krke

Košarkaši Igokee pobijedili su Krku rezultatom 77:64 u utakmici 15. kola ABA lige i na taj način su došli do 11 pobjede u sezoni.

Krka je mnogo bolje otvorila utakmicu, sjajan šut gostujućeg tima donio im je značajnu prednost nakon 20 minuta. Krka je na poluvremenu vodila sa 13 poena razlike, 47:34.

U nastavku je Igokea zaigrala mnogo kvalitetniju odbranu i u trećoj dionici primila je samo sedam poena pa je sa tri poena viška 57:54 ušla u odlučujućih deset minuta u kojima je imala apsolutnu kontrolu.

Kada je Pot na dve minute do kraja pogodio trojku, Igokea je povela sa 75:71 tako da je bilo jasno da iznenađenja u ovom meču.

Krka je u prvom poluvremenu postifgla čak 11 poena, rekord od 13 trojki u ABA ligi visio je u vazduhu, međutim, u nastavku je pogodila samo jednu trojku pa se to nije dogodilo.

Najefikasniji na meču bio je Igokein Marko Jošilo sa 19 poena dok je Krku predvodio Stipčević sa 12 koševa.