PSŽ BEZ MILOSTI Mbape oborio rekord, Lajpcig ide u Ligu Evrope

Pari Sen Žermen je bez problema savladao Klub Briž 4:1, a njihov igrač Kilijan Mbape je ispisao istoriju na ovoj utakmici. Iako su Parižani već odavno osigurali plasman dalje kao drugoplasirani nije bilo opuštanja protiv Belgijanaca.

Već za šest minuta i 23 sekunde slomili su svu nadu rivala kada je Mbape postigao dva gola.  Najprije je postigao najbrži pogodak za PSŽ u Ligi šampiona još od 2016, a onda je postao i drugi najbrži fudbaler u istoriji ovog takmičenja koji je dao dva gola u tako kratkom periodu. Brži od njega bio je samo Rodrigo iz Real Madrida kome je za dva gola protiv Galatasaraja 2019. godine trebalo samo 6 minuta i 12 sekundi.

Mbape je sa 22 godine i 352 dana postao najmlađi fudbaler u istoriji Lige šampiona  koji je postigao 30 golova u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Nakon toga na scenu je stupio Leo Mesi koji je pogodio u 38 .minuti sjajnim udarcem, da bi u 76. uspješno realizovao penal. Argentinac je tako ušao u probrano društvo zajedno sa Džordžom Veom i Nejmarom koji su jedini postigli golove na prve tri domaće utakmice za PSŽ u Ligi šampiona. Jedini gol za Klub Briž postigao je Rits.

Za razliku od PSŽ, Mančester siti se dobro čuvao na gostovanju u Lajpcigu. Njihov rival je to iskoristio i preko Soboslaja i Silve došao do velike prednosti.

Nadu gostima je vratio Marez golom u 77.minuti ali je zatim Kajl Voker zaradio crveni karton.