RASPOLOŽENI STRIJELCI Zvijezda 09 ubjedljiva, Rašević šokirao Doboj

Strijelci su bili veoma raspoloženi u drugom kolu Prve lige Republike Srpske. Najubjedljiviju pobjedu je ostvarila Zvijezda 09 koja je sa pet golova u mreži ispratila Podrinje. Pred ekipom iz Janje su već jasno teški dani.

Sjajan meč je viđen u Doboju, gdje je Sutjeska nakon preokreta savladala Slogu. Gosti su prvi poveli dolom Radovića, da bi domaći preokrenuli preko Dadića i Kneževića. Prvo je Radović u 72. minuti izjednačio, da bi Dejan Rašević u nadoknadi vremena donio tri boda Fočacima.

Krupa je savladala Modriču 2:1, a za Krupu su golove postigli Miloš Perović ,Nemanja Vidović i Miodrag Rudan, dok je za goste pogodio Ajriz Kurteši.

Očekivao se derbi u duelu Drine i Slavije u Zvorniku ali je domaći tim već nakon 45 minuta imao tri gola viška i slomio rivala. Sigurna je na svom terenu bila i Kozara. Savladali su novog prvoligaša Budućnost Pilice sa 3:0 a prvo ime meča je bio Milan Šikanjić. Imao je prvo dvije asistencije koje su u golove pretvorili Malbašić u 57, te Lolić u 69, da bi sam u finišu postavio konačnih 3:0.

Rezultati 2. kolo: Drina – Slavija 4:0, Zvijezda 09 – Podrinje 5:0, Krupa – Alfa Modriča 3:1, Kozara – Budućnost (P) 3:0, Tekstilac – Borac (KD) 0:1, Sloboda – Željezničar ST 3:0, Sloga – Sutjeska 2:3. Nedjelja, 18 .časova Omarska – Ljubić.

Plasman: Zvijezda 09 6, Sloboda 6, Kozara 6, Krupa 6, Sutjeska 4, Slavija 3, Sloga Doboj 3, Borac 3, Drina 3, Željezničar ST 3, Omarska 1, Tekstilac 0,Alfa Modriča 0, Budućnost 0, Ljubić 0. Podrinje 0.