REKORD KARIJERE Lojd: Tim i pobjeda su mi važniji od brojki

Džordan Lojd je postavio rekord karijere. Ubacio je 31 poen u Evroligi i pobjedi Crvene zvezde nad moskovskim CSKA 86:84.

Sjajni strijelac je preuzimao odgovornost, ponekad u želji i sagorio ali je na kraju bio jedan od junaka meča i vukao je svoj tim ka veličanstvenoj pobjedi.

– Brojke nisu važne. Tim je najvažniji. Trener nam je govorio da moramo agresivnije da napadamo koš, da budemo čvršći u odbrani na poluvremenu. Uradili smo to i zasluženo slavili- rekao je Lojd.

Trener Saša Obradović je pohvalio svoj tim.

-Velika pobjeda protiv jednog od favorita za osvajanje takmičenja. U prvom poluvremenu smo previše poštovali rivala, zato smo griješili, ali imali smo sjajan duh, igrali kolektivno i pronašli smo ritam u odbrani, a zatim i u napadu. Osim Lojda koji je odigrao fantastično, svi ostali pojedinci doprinijeli su sjajnoj pobjedi – u različitim fazama drugi momci su se istakli, što nas čini jakim. Lojd, Jagodić Kuridža, Davidovac, mala i zaslužena rola Rita, za Ročestija se vidi da je bez utakmica, bez nogu, ali je imao dve fenomenalne asistencije-, priznaje Obradović.

U narednom kolu, 30. oktobra, Zvezda gostuje Himkiju, dok dan ranije CSKA dočekuje Valensiju.