REMI ZA SLAVLJE Borjan donio evropsko proljeće Crvenoj zvezdi

Remijem protiv Hofenhajma 0:0, Crvena zvezda je izborila plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope i tako će 15. put da dočeka evropsko proljeće i nokaut fazu.

Ovo je prvi put da Hofenhajm nije postigao gol u evrotakmičenjima.

Ekipa Dejana Stankovića je odigrala taktički dobar meč u kojem je njemački tim imao terensku inicijativu i nekoliko šansi koje nije uspio da realizuje, a istakao se golman Milan Borjan.

Prvo poluvrijeme donijelo je oprezan meč. Hofenhajm je imao više loptu u posjedu, ali do finiša prvog dijela nije imao velikih prilika. Zvezda se opredijelila za čuvanje svog gola i čekanje prilika da se iz brže tranzicije opasnije ugrozi gol njemačkog tima.

Dva puta je na startu probio po desnoj strani probio Milan Gajić ali nije bilo opasnosti, dok je nakon jednog prodora Pankov prebacio Bena koji je bio usamljen na drugoj strani.

Prvu pravu šansu gosti su stvorili u 37. minuti. Sanogo je izgubio loptu, Nijemci su izbacili Dabura koji nije uspio da zatrese mrežu. U finišu prvog dijela je Hofenhajm još jednom zaprijetio, a Mijat Gaćinović je loše reagovao.

Na startu drugog dijela bili su opet opasni gosti a udarac Klausa je izblokirao Pankov. Zatim je sjajno šutirao Gaćinović. Pritisak gostiju je bio sve veći ali je dosta prostora imala i Zvezda za kontre. Tako je pobjegao Vukanović koji nije imao koga da uposli u 64.minuti, da bi zatim pokušao i Ben glavom u 67. minuti.

U 77. minuti sjajnom reakcijom se istakao Milan Borjan koji je zaustavio udarac Skova. Kapiten Crvene zvezde se zatim istakao i u 87. minuti. Klaus je nakon prekida odlično šutirao a istakao se opet čuvar mreže beogradskog tima.

U posljednjem kolu Crvena zvezda gostuje kod Slovana u Liberecu.