Rudar Prijedor napravio iznenađenje: Mandić i Amoa prekinuli veliki niz Veleža

Fudbaleri Rudar Prijedora su iznenadili Velež u Mostaru.

Povratnička ekipa u premijerligaško društvo je u trećem kolu tekuće sezone savladala favorizovane domaćine na stadionu “Rođeni” sa 2:0.

Gosti su došli u prednost već u drugom minutu kada je grešku i poklonjenu loptu od strane golmana Luke Kačavende iskoristio Nikola Mandić.

Igrao se 29. minut kada je poslije akcije Kalismarija Santosa i Mandića mrežu pogodio Džozef Amoa.

Velež je u 40. minutu ostao sa igračem manje, jer je Melvin Osmić dobio drugi žuti odnosno crveni karton zbog prekršaja nad Mandićem.

Bilo je još nekoliko prilika na obje strane tokom drugog poluvremena, ali se rezultat nije mijenjao.

Mostarskom timu je ovo prvi poraz u šampionatu BiH od 31. oktobra prošle godine kada ih je sa 3:1 savladao gradski rival Zrinjski, a od tada su imali 12 pobjeda i devet remija.

Plasman: Sloboda 9, Tuzla Siti 6, Zrinjski, Rudar Prijedor, Željezničar, Leotar po 4, Velež, Široki Brijeg, Sarajevo po 3, Borac 2, Radnik 1, Posušje bez bodova.