ŠAMPION PAO U BORIKU Borčev trijumf na startu četvrtog "balona" ABA 2

Košarkaši Borca odlično su otvorili četvrti "balon" ABA 2 lige čiji su i domaćin, jer su u "Boriku" savladali aktuelnog šampiona ovog takmičenja Zlatibor sa 95:88.

Bila je to šesta pobjeda Banjalučana kojom su se primakli plasmanu u plej of, a koliko je značajna govori da je ovo tek drugi poraz Zlatibora.

Banjalučani su na krilima publike sjajno otvorili meč i poveli sa 9:0, sa bi nekoliko minuta kasnije na semaforu stajalo 20:7. Odličan je bio Dušan Tanasković kojem je sve polazilo za rukom, ali je bilo jasno da će ekipa iz Čajetine pronaći odgovor. Do sredine druge dionice prednost “crveno-plavih” se istopila (32:30), ali su je čuvali dve do posljednjeg minuta prvog poluvremena kada je Zlatibor poveo sa 43:40 i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Tokom trećeg perioda Zlatibor je čuvao minimalnu prednost, ali su Banjalučani u fiišu uspjeli da preuzmu kontrolu nad utakmicom i mini serijom na početku posljednje dionice pobjegnu na dovoljnu razliku kako bi stigli do sedmog trijumfa. Stefan Lakić se razigrao u finišu postigavši deset od svojih 12 poena, a najzaslužniji za trijumf su Džaron Martin i Tanasković koji su meč završili sa po 27 poena.

U redovima Zlatibora najbolji je bio Marko Tejić sa takođe 27, a Brano Đukanović je dao 17 poena. Novi derbi Banjalučani igraju u četvrtak sa Krkom