Sautempton ponizio Gvardiolu: Da li je Katalonac izgubio moć (VIDEO)

Mančester siti je doživio šokantan poraz od Sautemptona, kakav se nikad nije desio menadžeru Pepu Gvardioli - prvi put je ispao u četvrfinalu nekog kupa.

Zabrinuti Pep Gvardiola, trener Mančester sitija

Posljednjeplasirani tim Premijer lige izbacio je aktuelnog šampiona pobjedom na Sent Merisu 2:0 za plasman u polufinale FA kupa.

Da ova utakmica dobije prefiks istorijske pokazao je nevjerovatan podatak – Pep Gvardiola je samo jednom u karijeri ispao prije četvrtfinala kup takmičenja.

Bilo je to prije sedam godina, u trećem kolu FA kupa, kada je slavio Mančester junajted 3:2 na Etihadu.

Meč će ostati upamćen po tome što je Vensan Kompani već u 12. minutu zaradio crveni karton, a Crveni đavoli do poluvremena imali velikih 3:0 preko Runija (dva gola) i Danija Velbeka.

Ipak, u nastavku se sve promijenilo. Uslijedila je bomba Aleksandra Kolarova iz slobodnjaka, da bi Serhio Aguero pola sata prije kraja “zakuvao” na gol zaostatka. Međutim, Građani za nešto više nisu imali snage.

Opet, taj poraz ne može da se poredi sa ovim u smislu težine, jer je Junajted tada bio vjerovatno najbolji tim Engleske, potpuno suprotno od fenjeraša Sautemptona, koji je zadao udarac Gvardioli, piše Sportal.

Toliko bolan kada se pogleda da je Katalonac do sada u karijeri osvojio po dva kupa s Bajernom i Barselonom, dok je u Sitiju prigrabio čak četiri Liga kupa i jedan FA kup.

Da stvar bude teža, Siti protiv skromnih Svetaca nije uspio nijednom da šutne na gol! Ovo se Gvardioli desilo tek treći put u posljednjih šest godina.