SENEGAL OSTAO U IGRI Kataru za utjehu prvi gol na Mundijalu

Senegal je ostao u borbi za plasman u narednu fazu nakon što je savladao Katar sa 3:1, a domaćinu ostaje za utjehu da je postigao prvi gol na Mundijalima.

Afrička selekcija je bila puno bolja u prvom dijelu a do gola je došla u finišu kada se u strijelca upisao Dia.

Odmah na startu drugog dijela Senegal je još jednom zatresao mrežu rivala. Nakon kornera odličan u skoku je bio Dijediu koji je pogodio za 2:0.

Nakon toga Katar je krenuo da igra puno bolje pa je drugo poluvrijeme moglo da dobije dobru ocjenu. Domaćin je imao tri velike šanse ali se tada istakao golman Mendi. Inicijativa im se isplatila u 78.minuti. Muntari je odlično zahvatio loptu i zatresao mrežu te je ispisao istoriju. Bio je ovo prvi gol za Katar na Mundijalima.

Radost i drama su kratko trajali. NDiaje je sjajno prošao i uposlio Bambu koji je u 84.minuti riješio pitanje pobjednika.

Senegal sad ima šansu da u posljednjem kolu protiv Ekvadora juri plasman u narednu fazu.

KRAJ

Šest minuta će se još igrati.

84.min -Kratko je trajala radost domaćih navijača. Bamba je sjajno reagovao nakon ubacivanja i opet donio veliku prednost Senegalu koji sada vodi 3:1.

78.min – Katar je smanjio na 1:2. Muntari ulazi u istoriju kao prvi strijelac na Mundijalima za ovu reprezentaciju. Sjajno je reagovao na centaršut i zatresao mrežu. Isplatila se ofanziva domaćina.

75.min Nova prilika za Katar. Nevjerovatno je šta je domaćin Mundijala sada promašio u tri prilike.

69.min – Mendi je fantastičnom intervencijom spasio Senegal. Katar je imao priliku da smanji zaostatak. Ismail je šutirao a golman sjajno odbranio.

61.min – Katar je napokon opasan pred golom rivala. Dva dobra udarca uputio je domaćin Mundijala.

48. min – Senegal je povećao prednost. Nakon kornera odlično je loptu zahvatio Dijediu.

Nastavljen je meč.

KRAJ PRVOG DIJELA

Sedam minuta sudijske nadoknade.

41.min – Senegal kruniše svoju inicijativu. Dia je pogodio nakon velike greške odbrane Katara.

35.min Katarani traže penal nakon kontakta u šesnaestercu ali sudija Laoza pokazuje da se meč nastavi.

33.min – Afrikanci sve opasnije prijete. Katar na drugoj strani čeka šansu iz kontranapada.

23.min -Lijepa kombinacija Senegala. Idriza Gej je šutirao pored gola.

15.min – Za sad veoma otvorena utakmica. Ekipe su pokušavale da dođu do prednosti udarcima iz daljine. Senegal je za nijansu opasniji i konkretniji.

Počeo je meč.

U pitanju je duel timova koji su bez bodova, dakle pobjeda je imperativ i za jedne i za druge, ukoliko žele da ostanu u trci za prolaz u narednu fazu.

Domaćin na premijeri nije pokazao mnogo, pa će morati da se potrudi da popravi utisak i dokaže da mu jeste mjesto na Mundijalu. Senegal je na drugoj strani pružio dobar otpor Holandiji.

Meč se igra na stadionu Al Tumama, a vodiće ga sudija Antonio Mateu Laoz.

Sastavi:

Katar: Baršam, Ahmed, Hasan, Kuki, Mohamad, Pedro, Al Hajdos, Budijaf, Madibo, Afif, Almoez Ali.

Senegal: Mendi, Sabali, Kulibali, Jakobs, Dijalo, Mendi, Gej, Dijata, Dijedu, Sar, Dija