SENZACIJA Šerif šokirao Madrid, Mesi postigao prvenac za PSŽ (VIDEO)

Duel fudbalskih milijardera je pripao PSŽ koji je na svom „Parku prinčeva“ došao do pobjede 2:0 uz prvenac Lionela Mesija, dok je senzaciju večeri napravio Šerif pobjedom u Madridu 2:1 protiv Reala.

PSŽ je do prednosti došao u osmoj minuti kada se Idrisa Gej najbolje snašao u šesnaestercu gostiju nakon povratne lopte Kilijana Mbapea.

Veliku priliku imao je Portugalac Bernardo Silva za izjednačenje u 26. minutu. Poslije udarca glavom Rahima Sterlinga, lopta se od prečke odbila do Silve, koji je sa metra uspio da promaši praznu mrežu.

U 74. minuti Leo Mesi je uspio da zatrese mrežu gostiju i postigne prvi gol u dresu PSŽ-a. Argentinac je u trku sjajno zahvatio loptu koju mu je ostavio Mbape i donio prednost 2:0. Bio je ovo njegov 27. gol protiv engleskih timova.

Šerif je šokirao Real u Madridu i nastavio sjajnu seriju rezultata u ovogodišnjoj sezoni Lige šampiona.

Šerif je poveo u 25. minuti. Izvela je ekipa iz Tiraspolja sjajan i brz napad. Nakon odličnog centaršuta , Jakšibaev je glavom zatresao mrežu Madriđana.

Real je u drugom dijelu napadao i sve češće padao u šesnaestercu tražeći penal i na kraju su ga izborili. Siguran izvođač je bio Karim Benzema koji je tako postao prvi fudbaler koji je pogađao u 17 vezanih sezona u Ligi šampiona.

Nakon što im je poništen zbog, gosti su u sudijskoj nadoknadi uspjeli da postignu i drugi gol a strijelac je bio Til. On je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca donio drugu pobjedu Moldavcima a za Real je zaigrao i Luka Jović.

Liverpul je lako došao do pobjede na gostovanju protiv Porta 5:1. Engleski tim je u vođstvo doveo Salah u 18. minuti kada se našao na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao u mrežu, da bi na 2:0 povećao Mane, koji nije imao težak posao jer je Milner odradio praktično sve.

Salah je svojim drugim golom riješio pitanje pobjednika.  On se takođe probio na drugoj mjesto najboljih afričkih strijelaca u Ligi šampiona sa 31 golom, a prvi je Didije Drogba. Ovo je inače šesti uzastopni meč na kojem je Liverpul postigao tri i više golova. Još dva gola je u finišu postigao Firmino.

Rafael Leao je sjajnim potezom u 13. minuti donio prednost Milana, a bio je to prvi gol italijanskog tima u grupnoj fazi od 2013. godine. Da domaćin dođe u problem pobrinuo se Kesi koji je zaradio crveni karton. Gosti su u finišu došli do izjednačenja preko Grizmana. U sudijskoj nadoknadi Madriđani dolaze do pobjede kada je Luis Suarez realizovao penal.