SENZACIJA Zadar šokirao Zvezdu u Beogradu

Senzacija u “Pioniru”! Zadar je i bez svog najboljeg košarkaša Luke Božića savladao Crvenu zvezdu 98:96 i nanio je šampionu prvi poraz u regionalnom takmičenju.

Zvezda je odigrala katastrofalan meč u kojem su gosti bili sjajni u šutu za tri poena te odlični u ofanzivnom skoku gdje su “uništili”rivala.

“Crveno-bijeli” su meč otvorili serijom 9:2, da bi gosti odmah zatim uzvratili sa osam uzastopnih poena i na kraju prve četvrtine odličnim šutem za tri poena stigli i do osam poena prednosti.

Pokušavala je Zvezda da “istopi” zaostatak, međutim Zadar je zahvaljujući raspoloženim Jordanu, Drežnjaku i Ramljaku održavao prednost. Sjajan protok lopte u napadu , mirna ruka i odličan ofanzivni skok donijeli su gostima sigurnu prednost.

U trećoj četvrtini Beograđani su katastrofalno igrali u odbrani. Zadar je na drugoj strani sve pogađao pa je došao do maksimalnih plus 19 (75:56). Ipak u tim momentima kao da su se uplašili pobjede, pa su prodali nekoliko lopti. Zvezda je pojačala odbranu i napravila seriju 10:0, te uhvatila priključak.

Beograđani su zatim poenima Lazića prišli i na minus pet (75:80). Međutim nerezonski napadi, ishitreni šutevi omogućili su Zadru da odbije ovaj nalet.

Prišla je Zvezda i na 91:92, ali su opet odigrali loše u napadu. Gosti su pogodili, a zatim je Nedović promašio šut za tri poena. Hrvatski tim je to kaznio sa slobodnih bacanja.

Jordano je imao 23 poena, a Drežnjak poen manje u pobjedničkom timu. U Zvezdi je Bentil imao 19 poena.