SJAJAN FINIŠ Budućnost grabi ka prvom mjestu

Budućnost Voli je napravila veliki korak ka osvajanju prvog mjesta pred plej-of jer su savladali Cedevita Olimpiju (89:75).

Budućnost je odlično počela meč a onda dopustila gostima da na krilima Jake Blažića naprave preokret i povedu.

U drugom poluvremenu Budućnost je prevazišla probleme i u trećoj četvrtini serijom 7:0 u režiji Džastina Kobsa i Petra Popovića uhvatila priključak. Zatim su novom serijom 8:0 slomili otpor rivala a pogađao je Danilo Nikolić.

Slovenačkom timu je ovo peti poraz u 21 utakmici, pa je ugrozio plasman u plej-of jer ima veoma težak raspored do kraja. Sastaće se sa Mornarom za vikend, Crvenom zvezdom (dva puta), Cibonom i Megom.

U pobjedničkom timu Džastin Kobs je ubacio 22 poena, dok je Edžim dodao 17 a Nikola Ivanović i Danilo Nikolić su imali po 11. U poraženom timu Cedevite jedini koji je pogađao bio je Jaka Blažić 26 poena, ali su ga u posljednjoj četvrtini domaći igrači odlično zaustavili.