SJAJAN START Zvezda osvojila prva tri boda u grupnoj fazi

Izuzetno važna pobjeda Crvene zvezde na startu grupne faze Lige Evrope. Beograđani su na svom terenu savladali Bragu 2:1 i osvojili prva tri boda u svojoj grupi.

Izuzetno oprezno i tvrdo su odigrali timovi uvodni meč grupne faze Lige Evrope. Zvezda je u prvom naletu mogla da opasnije zaprijeti jer je Gobeljić probio po desnoj strani i vratio loptu u šesnaesterac, ali njegovi saigrači nisu mogli doći do nje. Pritisak Beograđana trajao je 10 minuta a nakon toga Braga je preuzela igru.

Gosti su u 22.minuti imali odličnu šansu. Dragović je intervenisao a lopta je došla do Orte koji je iz dobre prilike poslao preko gola. U sljedećem naletu uzvratila je Zvezda a pokušaj Bena je blokiran i završio je pored gola. U finišu prvog dijela gosti su preko Galena pogodili vanjski dio stative nakon loše reakcije odbrane.

Braga je na startu drugog dijela izvršila pritisak dok se Zvezda branila sve do 62 minuta kada je Ivanić nakon solo prodora šutirao a njegov udarac je blokiran i završio je odmah kraj stative.

A onda drama u samo dva minuta. U 74.minuti Dioni se iznenada našao u šansi bio je sam ispred golmana Mateusa koji je odbranio njegov udarac. Nakon kornera Rodić je pogodio za 1:0. I samo minut kasnije izjednačenje. Sanogu je pogriješio, ostavljeno je puno prostora Galenu koji je pogodio za 1:1.

U 85.minuti Mirko Ivanić je izborio penal. Siguran izvođač bio je Aleksandar Katai koji je dobio Zvezdi novo vođstvo.

U narednom kolu za 14 dana šampion Srbije igra protiv Ludogoreca u Bugarskoj.

KRAJ

88.min – Prijeti Braga. Rikardo je šutirao Borjan odbranio i izbacio u korner.

84.min -Penal za Zvezdu. Mirko Ivanić je ušao u šesnaesterac , oslobodio se čuvara koji ga je oborio. Katai pogađa za 2:1.

75.min 1:1 Galeno je iskoristio grešku Sanoga i sjajnim udarcem donio izjednačenje.

74.min 1:0 -Sjajna šansa za Dionija. Francuz se našao sam ispred golmana Mateusa koji je odbranio njegov udarac. Nakon kornera Rodić je pogodio mrežu.

64.min – Opasan napad Brage. Mineiro je šutirao i pogodio prečku.

62.min Sjajan potez Ivanića. oslobodio se čuvara i šutirao a lopta je na utu do gola zakačila nekog od igrača i prošla tik pored stative. Odmah zatim još jedan dobar napadi pokušaj Kange sa 20 metara.

Veoma tvrda i oprezna utakmica u Beogradu. Ekipe kao da čekaju na grešku rivala.

Počelo drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena u pauzi. Braga nešto agresivnije na startu drugog dijela.

45.min-Galeno pogađa stativu nakon prekida. Nakon toga sudija svira kraj prvih 45.minuta.

Zvezda pojačala ritam u finišu. Međutim Beograđani za sad ne uspijevaju opasnije da ugroze gol Portugalaca. Sjajan potez Dragovića koji je izbacio loptu ispred Piazona.

Prinudna izmjena u timu Zvezde. Ben napušta igru, umjesto njega ulazi Dioni.

27.min- Pokušao je Kanga iz daljine i nije bilo opasnosti po gol Brage.

23.min-Uzvraća Zvezda. El Fardu Ben je šutirao njegov udarac je izblokiran i umalo je završio u mreži.

22.min -Velika šansa za Bragu! Lopta se od Dragovića odbila do Orta koji je bio sam ispred Borjana i šutirao je preko gola.

Stadion Rajko Mitić je dobro popunjen, Zvezda je pustila u prodaju 50 posto kapaciteta a posebno podršku navijača ima El Fardu Ben, najefikasniji stranac u istoriji Zvezde. Navijači su na tribine donijeli zastavu Komorskih ostrva. Ben je inače uzeo i državljastvo Srbije.

8-Galeno je pokušao udarce iz daljine, ali nije bio precizan.

Počeo je meč i u prvom naletu Zvezda je zaprijetila nakon prodora Marka Gobeljića, koji je probio po desnoj strani i vratio u šesnaesterac, ali loptu nisu zahvatili njegovi saigrači.

Crvena zvezda i Braga su odigrali tri utakmice u dosadašnoj istoriji. Zvezda je prošla u Kupu UEFA u čuvenom dvomeču i to sa dva remija (0:0 u Beogradu, 1:1 u Bragi) 2005. godine, dok je kasnije u grupnoj fazi portugalski tim slavio 2:0 na svom terenu.

Dejan Stanković napravio je iznenađenje i u startnu postavu je uvrstio novajliju Rišaira Živkovića.

Sastav: Borjan – Gobeljić, Dragović, Degenek, Rodić – Sanogo, Ivanić – Ben, Katai, Kanga – Živković.

Braga: Mateus – Fabiano Silva, Tormena, Oliveira, Leite – Lukas Mineiro, Al Musrati, Galeno – Pijazon, Ruiz, Orta.