SJAJNA PARTIJA BANJALUČANKE Čađo vodila Srbiju do pobjede

Ženska košarkaška selekcija Srbije upisala je i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu nakon što je savladao Mali rezultatom 81:68.

Mnogo problema je Mali napravio Srbiji u prvom poluvremenu. Prva četvrtina bila je potpuni egal, a završena je rezultatom 25:25. U drugoj četvrtini je uspjevala Srbija u nekoliko navrata da nametne svoj ritam igre, a Čađo je pogodila tri trojke u bitnim momentima.

Drugo poluvreme Srbija je otvorila trojkom Jovane Nogić, igralo se brzo na obe strane, a nakon još jedne trojke Saše Čađo bilo je 51:43. Otišla je Srbija polovinom treće dionice i na +10 poenima.

Posljednji period bio je miran, uspijevao je srpski tim da sačuva dvocifrenu prednost.

Najbolja u pobjedi Srbije bila je Saša Čađo sa 20 poena. Pratila ju je Tina Krajišnik sa 17.Kod Malija su se istakle Kulibali i Haidara sa po 12 poena.

Srbiji u nastavku šampionata slijedi utakmica protiv Francuskeu utorak od pola 10 ujutru.