SJAJNE SRPKINJE Ubjedljiva pobjeda protiv Turske

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Tursku u gostima 5:2 (3:1).

Najbolja potvrda da je srpski ženski reprezentativni fudbal u velikom usponu, stigla je danas iz Izmira, gde je najbolja srpska reprezentacija deklasirala selekciju Turske 5:2 (3:1) i stigla na vrata istorijskog uspjeha, baraža za plasman na Prvenstvo svijeta.

Neverovatno izdanje izabranice selektora Predraga Grozdanovića začinile su ubedljivom pobjedom sa čak pet golova u mreži domaćina.

Sjajno su naše djevojke ušle u meč i već u ranoj fazi meča, golovima raspoložene Tijane Filipović (8.minut) i sjajne Jovane Damnjanović (12. minut) praktično riješile meč i pokazale jasnu ambiciju da ova Srbije može ostvariti sve svoje snove u ovim kvalifikacijama.

U finišu prvog dela Nevena Damjanović je postigla i treći gol za srpski sastav, a Turska je pred odmor, ipak, uspjela da ublaži rezultat.

Nastavak je doneo sličnu priču, bez obzira na drugi gol domaće selekcije, Srbija je kontrolisala dešavanja na terenu i sa dva gola u režiji Jelene Čanković i ponovo Tijane Filipović, zasluženo slavila visokim rezultatom.