SJAJNI BILBIJA Zrinjski sigurnom pobjedom najavio derbi protiv Borca

Zrinjski je nastavio sjajnu seriju rezultata. Mostarski tim je ostvario peti trijumf u nizu i savladao Željezničar na Grbavici 3:0, te tako najavio derbi protiv Borca.

Zrinjski je terensku inicijativu krunisao golovima u drugom dijelu. Prvo je u 50.minuti Nemanja Bilbija uposlio Ivana Bašića koji je dobio prednost gostima.

Blažević je u 57.minuti skrivio je penal, a udarac s 11 metara u gol je pretvorio Bilbija. Usporeni snimak je pokazao da je moguće kako je napadač gostiju dva puta udario loptu prilikom izvođenja najstrože kazne, zbog čega su protestvovali domaći igrači.

U finišu meča Nemanja Bilbija je odličnu partiju krunisao novim golom kojim je postavio konanih 3:0 i preuzeo prvo mjesto na listi strijelaca.