SLATKI REVANŠ Eksum i Ledej utišali Zvezdine navijače

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u 21. kolu Evrolige sa 79:78 i prekinuli neugodan post dug sedam godina koliko su čekali trijumf kada su bili gost najvećem rivalu.

Kevin Panter u duelu sa Nemanjom Nedovićem

“Crno-bijeli” su se na ovaj način revanširali Zvezdi za poraz u prvom, istorijskom derbiju u Evroligi koji je riješen trojkom Nemanje Nedovića gotovo uz zvuk sirene. Osim toga, sada oba beogradska tima imaju omjer 10-11 i šanse da se domognu plej-ofa pod uslovom da uđu u seriju pobjeda.

Partizan je u najvećem dijelu meča bolje šutirao i igrao raznovrsnije u napadu, a razliku su osim šuta u prvom poluvremenu napravile izgubljene lopte Zvezde. Domaće su u igri držali fantastični Nemanja Nedović i Luka Vildosa koji su prodorima i individualnim rješenjima držali priključak svog tima. Ipak u samom finišu Partizan je uspio da pobjegne na osam razlike.

Zvezda je bolje otvorila drugi dio, ali nikako nije uspjela da izjednači ili povede. Na početku trećeg perioda Partizan je pobjegao na +7, ali je Zvezda uhvatila priključak sa dvije trojke Ognjena Dobrića za 60:63.

Tada se razigrao Zek Ledej koji je riješio tri napada i zadržao prednost svog tima, dok se Zvezda vratila na -3 trojkom Luke Vildose. Poslije poena Dobrića sa penala bilo je -1, ali je Kevin Panter vratio +3. Potom je Nemanja Nedović na ulasku u posljednji minut napravio grešku u napadu, a zatim i faul nad danteom Eksumom za dva slobodna bacanja što je značajno približilo “crno-bijele” trijumfu do kojeg su došli u penal završnici.

Partizan je predvodio fantastični Ledej koji je meč završio sa 20 poena, od kojih je devet dao u posljednjoj četvrtini, Eksum je postigao 20, a Matijas Lesor 13. Na drugoj strani Vildosa je ubacio 26, a Nedović 23.