SLAVLJE BORCA Trofej Kupa Srpske nakon 13 godina opet u Banjaluci (FOTO)

Borac je osvojio Kup Republike Srpske! Nakon 13 godina trofej je opet u Banjaluci, a u finalu je nakon velike borbe savladan trebinjski Leotar 94:86.

Borac je već u prvoj četvrtini došao do osjetnije prednosti. Banjalučani su uveli utakmicu u ritam koji je njima odgovara i sjajnim šutem za tri poena su se prvi put značajnije odlijepili na 15:8. Nakon toga ekipa je nastavila u istom ritmu i nakon trojke Stefana Kenića prvi put došla do dvocifrene prednosti (22:12).

Borac je u prvoj četvrtini odlično igrao u napadu, gdje ga je služio šut za tri poena pa su na pauzu otišli sa plus 12 (31:19). Banjalučani su u ovom periodu imali 50 odsto šuta za tri (6 od 12), dok Leotar nije uspijevao da ubaci gotovo ništa ( 1 od 8 za tri). Dodatni problem bila je činjenica da je tri lične greške zaradio Marko Raičević.

Za vikend u Banjaluci Kup BiH

Borac se ovim trijumfom plasirao na finalni turnir Kupa Bosne i Hercegovine koji se narednog vikenda igra takođe u Banjaluci. Već su poznati i parovi polufinala . U subotu od 17.00 igraju Sloboda i Igokea, a od 20.00 Borac i Široki. Veliko finale je u nedjelju od 20.00 časova.

I nastavak je protekao u znaku Banjalučana. Leotar se mučio u napadu, pa su za gotovo četiri minuta ubacili samo dva poena. Borac je to iskoristio da dođe do 40:21, a nekoliko puta su došli i do maksimalnih plus 21 u tim trenucima. Na kraju na odmor se otišlo sa 51:33.

Sjajan šut za tri poena nastavljen je i u trećoj četvrtini. U prvih pet minuta Banjalučani su pogodili četiri od pet pa su došli do 65:41. Leotar je malo „prodisao“ nakon trojke Aleksića pa su serijom 8:0 smanjili rezultat. Ipak poenima Kaningema Borac je odbio ovaj nalet gostiju.

Leotar je pokazao „hercegovačko srce“ na početku posljednje četvrtine. Trebinjci se nisu predavali i niska petorka je jakom odbranom uspjela da smanji zaostatak na 10 poena sedam minuta prije kraja (74:64), pa je trener Dragan Nikolić bio prinuđen da traži tajm-aut.

Isključen Ičelić

Pri rezultatu 77:69 isključen je trener Leotara Marko Ičelić. Sudije su svirale nesportsku grešku Lužaiću nakon prekršaja nad Kondićem. Čini se prestrogo a nakon toga uslijedila je burna reakcija klupe Leotara pa je trener Ičelić zaradio drugu tehničku grešku i morao je da napusti klupu.

Ipak ni on nije dao rezultat jer su Trebinjci prišli na minus sedam (74:67). Kondić je novom trojkom zatim prekinuo seriju gostiju.

Banjalučani su isključenje Ičelića iskoristili da realizuju bacanja i pogode trojku da serijom 6:0 prelome meč. Borili su se gostujući košarkaši do kraja ali nisu uspjeli da naprave preokret.

U banjalučkom timu Kosta Kondić je ubacio 21 poen, dok je Diante Boldvin imao 18. U timu Leotara Dejan Šakotić je imao 15, a Marko Raičević 15 poena.