SLAVLJE PARTIZANA U PARIZU Kevin Panter nezaustavljiv za trijumf crno-bijelih

Teško da bi bilo koja ekipa iz Evrokupa mogla da porazi Partizan koji odigra ovakvu utakmicu.

Crno-bijeli su slavili na jednom od najtežih gostovanja dosadašnjeg dijela sezone, 89:82 je bilo protiv Metropolitansa.

Kevin Panter je ponovo dokazao klasu u crno-belom dresu, na parketu je proveo čak 35 i po minuta i ubacio 28 poena!

U prvom poluvremenu utakmice u Parizu postignuto je čak 103 poena, a više od trećine ubacila su dva čovjeka.

Pravi je to rad bio Amerikanaca, Kita Hornsbija sa 20 u timu Metropolitansa i Partizanovog Kevina Pantera, koji je postigao 18.

Crno-bijeli su nošeni navijačima bolje otvorili susret. Da, nošeni navijačima jer su definitivno imali bučniju, a sasvim moguće i brojniju publiku u dvorani Marsel-Serdan.

Veliki broj pristalica srpskog tima je došao na utakmicu, osokoljeni podrškom su krenuli dobro puleni Željka Obradovića i već na startu imali osjetnije vođstvo.

A onda se “pojavio” Hornsbi. Kit, sin Brusa Hornsbija, čuvenog američkog muzičara i osvajača Gremija, rešetao je obruč crno-belih paletom izbora za završetak akcija. Prvo su to bile trojke, pa daleke ili iz naskoka dvojke, a onda i prodori. Nisu igrači Partizana imali rješenje za ovog momka koji je već u drugoj četvrtini prebacio ovosezonski rekord u broju postignutih poena.

Drugo poluvrijeme je Partizan otvorio naivnim faulom nad Kamingsom, a onda na drugoj strani poentira Kevin Panter, njegov 20. poen, da bi hala “eksplodirala” poslije trojke Smailagića za 56:57 i prvo vođstvo crno-bijelih posle dužeg vremena.

Metropolitan je odbranom zaustavio Pantera, ali je to otvorilo prostor za Smailagića i Avramovića, pa iako nije bilo serija u ovom periodu meča gledali smo zanimljivu košarku i četvrtina je završena nerešenim rezultatom – 66:66.

U samu završnicu Crnobijeli ulaze sa osjetnijom prednošću i dolaze do velike pobjede koja će im sasvim sigurno dati krila u nastavku sezone.