SRBIJA BEZ PODVIGA Slijedi meč odluke protiv Hrvatske

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu Evropskog prvenstva od Mađarske - 38:26.

Sve ono štu su prošle prethodnih dana, od problema sa korona virusom, do povrede jedne od najboljih, Andree Lekić na startu, i manje od 24 sata za odmor ostavilo je traga na srpsku selekciju, koja nije uspjela da prikaže partiju kao na premijeri.

Izabranice Ljubomira Obradovića nisu na najbolji način otvorile utakmicu, što su Mađarice umjele da kazne, jer su nakon uvodnog poraza od Hrvatske, koji je iznenadio mnoge, imale imperativ pobjede na ovoj utakmici.

Prvi gol na meču postigla je Slađana Pop-Lazić nakon manje od pola minuta igre, a od tog momenta, kreće nalet i preuzimanje vođstva Mađarske, koja nije ispustila prednost do kraja, a Srbija nije imala pravo oružje da im odgovori. Mađarsku je predvodila sjajna Sandra Šolosi-Šacik, koja je u prvom poluvremenu uspjela da postigne čak šest golova.

Srbija je samo jednom izjednačila, ali od polovine prvog dijela Mađarska je “dodala gas”, a prednost je samo rasla, pa su Mađarice na odmor otišle devet golova prednosti (20:11). U drugom poluvremenu se igra Srbije totalno raspala. Iako smo se nadali da bi moglo da se ponovi drugo poluvrijeme meča s Holandijom, jednostavno je umor uzeo danak. Selektor Obradović se odlučio da krene na sve ili ništa i većim dijelom napada s sedam igračica u polju, što se na kraju nije ispostavilo kao dobar potez. Svaki, i minimalni kiks u napadu, Mađarice su kaznile, pre svega Šacik koja je od početka meča bila nerješiva enigma za odbranu Srbije.

Srbija sada mora da što prije zaboravi ovaj poraz i da se okrene narednoj utakmici protiv Hrvatske, sa kojom će snage odmjeriti u utorak od 18.15 časova.

Podsjetimo, iz svake od četiri grupe po tri najbolje selekcije prolaze u drugu fazu. U njoj će biti formirane dvije šestočlane grupe, iz kojih po dvije reprezentacije, poslije tri nova meča, idu u polufinale, a ujedno se plasiraju i na šampionat sveta 2021.