STRAŠNI NADAL Španac "razbio" Beretinija za plasman u finale

Rafael Nadal plasirao se u finale Australijan opena. Španac je u polufinalu savladao italijanskog tenisera Matea Beretinija sa 3:1 u setovima – 6:3, 6:2, 3:6, 6:3.

Španac će za rekordnu 21. Grend slem titulu igrati protiv boljeg iz meča Danil Medvedev Stefanos Cicipas, u nedelju od 09:30.

Nadal je odmah došao do dvije brejk lopte i poveo je 3:0. Bio je odličan na svom servisu i održao je prednost pa je prvi set dobio 6:3.

Nadal je bio perfektan, dok je Beretini igrao katastrofalno i drugačiji ishod nije mogao biti u drugom setu.Napravio je dva brejka i došao do 4:0. Održao je Španac prednost i osvojio drugi set 6:2, a Beretini nije imao nijednu jedinu brejk loptu.

Beretini se probudio u trećem setu .Od rezultata 3:3 osvojio je 14 od narednih 15 poena. Pri rezultatu 4:3 je napao Nadalov servis i brzo došao do 0:40 i tri brejk lopte, koje je iskoristio i smanjio razliku.

Pravo niotkuda u osmom gemu četvrtog seta, Nadal dolazi do dvije brejk lopte, koristi drugu i pravi brejk za 5:3. Odservirao je u narednom za pobjedu i otišao u finale.