Top 8 ostao samo san: Pirova pobjeda Crvene zvezde (FOTO, VIDEO)

Nakon rovovske borbe košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel u gostima.

Crvena zvezda gostuje Asvelu

U meču 32. kola Evrolige Zvezda je nakon preokreta slavila s 76:60, ali ovo je Pirova pobjeda crveno-bijelih koji su ostali bez šanse za plasman u Top 8.

Zvezdi je ovo 15. pobjeda ove sezone i dva kola prije kraja imaju dva trijumfa manje od 8. Baskonije i 9. Žalgirisa, ali sa obje ekipe imaju lošji skor pa je plasman u Top 8 ostao samo san.

Ipak, ono što može da radije navijače crveno – bijelih je to što se tim polako vraća u formu i ovo im je treća pobjeda u nizu u Evroligi, a četvrta u svim takmičenjima. To je vrlo bitno jer ih uskoro očekuje rasplet u regionalnoj ABA ligi.

Najefikasniji na ovom meču bio je Ognjen Dobrić s 18 poena, a pratio ga je Fakundo Kampaco s 11. Kod domaćina je najbolji bio Nando de Kolo s 14 poena.

Dodajmo i to da je vrijednu pobjedu večeras ostvario Partizan koji je na svom terenu savladao Real Madrid s 104.90.

TOK MEČA:

Kraj utakmice u Francuskoj, pobjeda Crvene zvezde

39. minut: Slabo oba tima igraju u napadu u ovom trenucima pa je rezultat 73:55 za Zvezdu.

35. minut: Zvezda ne posustaje i želi pobjedu iako im ona ništa ne donosi u borbi za Top 8. Razigrao se Ognjen Dobrić i gosti vode s 70:55.

33. minut: Zvezda igra svoju igru i povećava prednost iz minuta u minut. Crveno – bijeli vode 65:53.

Kraj meča u Areni, vrijednu pobjedu je ostavio Partizan s 104:90.

40. minut: meča u Areni, Real topi prednost, ali je sve manje vremena. Partizan vodi s 104:90.

31. minut: Zvezda u posljednjoj četvrtini trenutno ima prednost od 57:53.

30. minut: Bentil i Vildoza su jedini dvocifreni u Zvezdi koja vodi kod Asvela s 56:53.

38. minut: Pukla je stotka u Areni, Partizan vodi s 100:80.

37. minut: Partizan na plus 20 i ovaj meč je čini se riješen. Vodi domaćin s 98:78.

26. minut: Zvezda polako dolazi do svoje igre i vodi s 52:48.

36. minut: Partizan povećava prednost. Smailagić postiže 10. poena na ovom meču. Crno – bijeli vode s 94:76.

25. minut: Crvena zvezda ne odustaje i žarko želi pobjedu u Francuskoj. Crveno – bijeli vode 48:46.

35. minut: Igrači Reala su nervozni tokom cijelog meča, sada je tehničku dobio Tavareš i za njega je ovaj meč završen.

35. minut: Igrači Partizana igraju borbeno i ne dozvoljavaju gostima da se vrate. U finiš meča ulaze sa prednošću 89:76. Trojku je postigao Smailagić.

33. minut: Partizan ima 5 dvocifrenih igrača i vode s 86:74.

23. minut: Crvena zvezda mnogo bolje otvorila drugo poluvrijeme i sada je 46:44 za crveno – bijele.

32. minut: Eksplozija u Areni trojku je postigao Ledej i Partizan vodi s 84:72.

31. minut: Partizan se vraća na plus 9 nakon što je Anđušić tri puta pogodio sa linije slobodnih bacanja 81:72.

30. minut: Ne predaju se gosti i na krilima Muse stižu na samo 6 poena minusa pred posljednju četvrtfinu (78:72).

30. minut: Kakav finiš treće četrvrtine za domaćina koji ponovo povećava prednost na 78:69.

29. minut: Papapetru je dobio tehničku i ovo mu je 4. faul. To je veliki udarac jer je Grk postigao 10 poena. Real je smanjio na minus 5 (72:67).

28. minut: Real se vraća u igru, igači Partizana lako gube loptu. Tri trojke u ovoj četvrtini je dao Hezonja. Partzizan vodi 72:64 pošto je Lesor postigao nove poene.

Poluvrijeme: U Francuskoj Asvel nakon 20. minuta vodi s 42:37.

27. minut: Partizan vodi s 70:59, Hezonja drži Real koliko toliko u igri.

26. minut: Real se u jednom trenutku približio na samo pet poena, ali Eksum sa pet vezanih poena vraća dvocifrenu prednost 66:56.

18. minut: Asvel ima veliku prednost protiv Zvezde i vodi s 42:33.

25. minut: Real nakon dugo vremena spušta na manje od 10 poena razlike pošto Partizan vodi s 61:53.

24. minut: Partizan održava prednost iako obje ekipe imaju dosta promašaja. Crno – bijeli vode s 59:46.

16. minut meča u Francuskoj; Asvel ima prednost od 5 poena 35:30.

21. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Beogradu gdje Partizan vodi sada s 52:41.

15. minut: Zvezda vodi s 30:28. Najefikasniji u Zvezdi su Bentil s 8 i Vildoza s 7 poena

13. minut u Francuskoj: Nastavlja se rezultatska klackalica. Asvel ponovo vodi ovaj put s 25:23.

11. minut: Bentil i Vildoza najefikasniji su igrači Zvezde u Francuskoj gdje njihov tim vodi s 23:19.

Poluvrijeme u Beogradu Partizan vodi s 49:39. Naneli je najefikasniji s 10 poena, a prate ga Eksum i Panter sa po 8 poena.

Kraj prve četvrtine u Francuskoj gdje Asvel vodi protiv Crvene zvezde s 19:17.

19. minut: Real se ne snalazi u atmosferi koja vlada u Areni. Igrači kraljeva nižu promašaje, što Partizan za sada koristi i vodi s 49:36.

18. minut: Kako igra Partizan na krilima Nanelija i Pantera i vodi sa 9 poena prednosti 45:36.

9. minut u Francuskoj: Preokret Asvela koji sada vodi s 17:15.

18. minut: Partizan se razigrao i povećava prednost na plus 7 41:34.

8. minut meča u Francuskoj. Obje ekipe igraju dobro u odbrani. Crvena zvezda vodi protiv Asvela s 15:13.

17. minut: Partizan ima najveću prednost u ovom meču i vodi s 39:34.

5. minut: Zvezda igra odlično na krilima Bentila koji je već postigao 8 poena. Crveno – bijeli vode s 12:9.

15. minut meča u Areni: Partizan odtžava prenost od 4 poena 35:31.

4. minut meča u Francuskoj: Crvena zvezda će do kraja ligačkog dijela takmičenja u Evroligi igrati za prestiž, poslije trijumfa Žalgirisa protiv Valensije. Crveno – bijeli više nemaju šanse za Top 8 i trenutno vode s 7:6.

16. minut: Partizan vodi sa 4 poena prednosti i ovo je najveća prednost crno – bijelih u ovom meču 31:27.

2. minut: Efikasno je počeo meč u Francuskoj gdje domaćin vodi s 4:3.

1. minut: Počela je u utakmica u Francuskoj gdje Crvena zvezda gostije Asvelu.

14. minut: Tehnička za trenera Reala nakon burnih protesta. Partizan to koristi i vodi s 29:27.

13. minut: Gledamo jako uzbudljiv meč u Areni, Real ponovo vodi.

12. minut: Preokret Partizana koji vodi s 26:25, koš je postigao Naneli.

11. minut: prvi poeni u drugoj četvrtini za goste, ali uzvraća Partizan trojkom preko Eksuma pa gosti vode s 25:24.

Kraj prve četvrtrine Real vodi s 23:21.

10. minut: Nakon što Partizan nije iskoristio svoj napad Real ponovo vodi s 23:21

9. minut: Finiš prve četvrtine Partizan košem Lesora stiže do do izjednačenja, ali sa linije slobodnih bacanja nije bio precizan 21:21.

9. minut: Musa polovičan sa linije slobodnih bacanja i njegov tim vodi s 21:19.

8. minut: Eksum je zaustavljen u pokušaju da zakuca pa je priliku da postigne poene dobio sa linije slobodnih bacanja i bio je precizan oba puta (20:19).

8. minut: Partizan pravi seriju od 4:0, ali uzvraća Real i ponovo vodi s 20:17.

7. minut: Nastavlja se igra koš za koš Real vodi s 17:13. Igrači Partizana previše lako gube lopte, Obradović je jako ljut.

6. minut: Smailagić postiže koš za 11:11, ali zatim sljede 4 poena Reala u nizu i gosti vode sa 15:11.

5. minut: Avramović postiže prve poene za Partizan na ovom meču i dovodi crno – bijele u vođstvo, ali u sljedećem napadu Tavares postiže koš i precizan je sa linije slobodnih bacanja za 11:9 za Real.

4. minut: Smailagić prezican samo jednom sa linije slobodnih bacanja, a Hanga novom trojkom dovi Real u vođstvo 8:7.

4. minut: Oba puta sa linije slobodnih bacanja precizan je bio Tavares, ali Partizan vodi sa 6:5.

3. minut: Precizan za tri poena Trifunović, Partizan ponovo vodi.

2. minut: Prve poene na meču postiže Trifunović i to sa linije slobodnih bacanja. Polovičan učinak igrača Partizana 3:3.

2. minut: Hanga postiže trojku za Real Madid, kraljevi vode sa 3:2.

1. minut: Partizan je poveo sa 2:0 preko Smailagića, Hezonja je promašio prvi napad Real Madrida.

1. minut: Počela je utakmica u Beogradu u kojoj Partizan dočekuje Real Madrid. U Areni više šibica ne može da stane.