UBJEDLJIVA FILADELFIJA Lejkersima "visi" plej -of

Košarkaši Filadelfije ubjedljivo su savladali LA Lejkerse 105:87 i došli do treće pobjede u seriji nastavivši pohod ka plej-ofu.

Već od starta Filadelfija je odličnom timskom igrom išla ka sigurnoj pobjedi. Džoel Embid je imao 26 poena uz devet skokova i sedam asistencija, a odlično ga je pratio Tobajas Heris koji je upisao 23 poena.

Entoni Dejvis je meč završio kao najefikasniji igrač sa dabl dabl učinkom od 31 poena i 12 asistencija, ali ni to nije pomoglo Lejkersima.

Lejkersi su se novim porazom udaljili od direktnog plasmana među 16 najboljih ekipa.

Na svom parketu pobjedu je slavio Golden stejt nad Minesotom sa 124:115 uz solidnu igru Nemanje Bjelice.

Gostujući tim je poveo u finišu prvog poluvremena ali su domaćini uspeli da načine preokret u trećoj četvrtini i obezbijede prednost . Stef Kari je ubacio 29 poena, a Nemanja Bjelica je za 16 minuta igre imao solidan učinak od pet poena i šest asistencija.

U poraženom timu Minesote Karl Entoni Tauns je bio najefikasniji igrač meča sa 31 poenom uz 13 skokova i 6 asistencija