Ostalo

UPUCAO ZLATO Mikec sjajan u finalu

Damir Mikec je osvojio drugo odličje u finalu na deset metara vazdušnim pištoljem pobijedivši Ismaila Keleša sa 16:8.

Prethodno je u miksu sa Zoranom Arunović Mikec došao do zlata takođe na deset metara vazdušnim pištoljem.

Mikec je veoma dobro počeo finale i u prvom pucanju došao do ravno 50 krugova, što je bilo dovoljno za drugu poziciju, dok je Ismail Keleš bio prvi sa 1,3 krugom više.

U drugoj seriji je Mikecovo drugo pucanje bilo veoma loše, samo 7,9 krugova, dok mu je u cijeloj seriji samo prvi pucanj imao dvocifren broj krugova do posljednjeg kada je pogodio sjajnih 10,7. I pored toga je pao na četvrto mjesto sa ukupnih 98,7 krugova. Na prvo mjesto se popeo Florijan Fuke, drugi je bio Luka Teskoni, a treći Turčin Keleš.

Do 149,2 poena stigao je Mikec u trećoj rundi, prvoj eliminacionoj, i vratio se na pozicije koje donose medalje. Veliko iznenađenje bila je eliminacija čuvenog Jusufa Dikeca, Turčin je bio osmoplasirani u finalu. Sedmo mjesto zauzeo je Nikola Jovičić iz Bosne i Hercegovine.

Pucanj od 10,8 krugova, pa i posljednji od 10,1 značio je da Mikec ulazi u finalni, jedan na jedan okršaj. Bio je na ivici Damir Mikec, ali je uspio da obezbijedi srebro i uđe u borbu sa Kelešom koji je vodio cijelo finale.

Slabo je finalno pucanje otvorio Mikec, sa 9,2 krugova te je Keleš poveo sa 2:0, a potom i 4:0, da bi do prva dva boda došao Srbin pucajući 10,3, dok je Turčin imao 9,4. Mikec je zatim i izjednačio na 4:4 mada su se turski navijači radovali nakon Kelešovih 10,1 – srpski strelac je pogodio 10,5 krugova.

Uslijedio je preokret Mikeca, ponovo je bio dvocifren, a turski strelac opet nije. Za dlaku je i sledeća runda pripala Mikecu koji je imao već osetnih 8:4.

Kelešovih 10,7 na sljedećem pucanju nije mogao da prebaci Mikec koji je konstantno pucao nakon Turčina uz ometanje njegovih navijača u vidu slavlja i buke. Tako je bilo i tokom sljedećeg pucanja kojim je Keleš izjednačio na 8:8.

Uspio je Mikec ponovo da se odlijepi, najpre jednim tijesnim pucanjem, a onda rundom od 10,7 krugova kojom je došao do 12:8.

Mikec je onda stigao do meč poena i vođstva od 14:8, a onda i pobjede za drugo zlato na Igrama