Utakmica podijeljena na četvrtine: Moskovski Dinamo bolji od Borca nakon 120 minuta borbe

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su (2:3) od Dinama iz Moskve u prvoj prijateljskoj utakmici odigranoj na pripremama u Turskoj.

Uoči fudbalskog meča Borac - Dinamo Moskva

Utakmica je trajala 120 minuta i bila je podijeljena na četvrtine.

Naime, dva trenera, Slaviša Jokanović, na klupi ruskog prvoligaša, i Vinko Marinović, strateg crveno-plavih, dogovorili su se da isprobaju sve igrače koje su doveli u Tursku na pripreme, kao i to da odigraju utakmicu četiri puta po 30 minuta, a ne uobičajenu i standardnu dva puta po 45 minuta.

Borac je došao u vođstvo u 24. minutu kada je Enver Kulašin odlično prošao po desnoj strani, “zalomio” svog čuvara i uposlio pravovremeno Momčila Mrkaića, koji je iz neposredne blizine zatresao mrežu Rusa. Bio je to rezultat prvog poluvremena, odnosno nakon jednog časa igre.

Nastavak susreta je donio izmjene u oba tabora, ali i agresivniju igru Rusa, koja je urodila plodom u 81. minutu. Đorđe Milojević je skrivio jedanaesterac, a Konstantin Tjukavin je uspio da nadmudri Nikolu Ćetkovića, kome je malo nedostajalo da odbrani šut sa 11 metara. Poslije samo nekoliko minuta provedenih na golu Bojan Pavlović je matiran, a Dinamo je došao do vođstva 2:1. Rusi su izveli korner, lopta je došla do Nikolasa Maričala, koji je odličnim udarcem pogodio mrežu u 85. minutu.

Igrao se 99. minut kada su Banjalučani izjednačili rezultat i vratili stvari na početak. U šesnaestercu Moskovljana se stvorila velika gužva u kojoj se najbolje snašao Nikola Pejović. Ipak, pozitivan rezultat za Borac je kratko trajao, jer je Tjukavin u 102. minutu iskoristio pospanost odbrane crveno-plavih i postavio konačnih 3:2 za Dinamo iz Moskve.

Borac je nastupio u sastavu: Ćetković, Lazić, Subić, Lagundžić, Piščević, Ninković, Predragović, Tatar, Kulašin, Mrkaić, Šušić. Još su igrali: Pavlović, Jurkas, Vojnović, Milojević, Pejović, Kujundžić, Račić, Dojčinović, Popara, Bosančić, Jurilj, Blagaić, Cvijanović, Lukić, Bogdanić, Moconja, Bosnić i Marčetić.

Prije susreta u Beleku kapiteni dva tima, Danil Fomin i Aleksandar Subić, razvili su bratsku zastavu sa grbovima dva kluba.

Narednu utakmicu na pripremama u Antaliji fudbaleri Borca igraju protiv danskog Vejlea, 4. februara.