Završen 166. vječiti derbi: Zvezda savladala Partizan 2:0, Crveno-bijeli prišli na dva boda najljućem rivalu

Crvena zvezda je u 166. derbiju savladala Partizan sa 2:0 golovima Ohija Omoižuanfa i Aleksandra Kataija.

Na taj način crveno-bijeli su prišli najljućem rivalu na dva boda zaostatka i potpuno se vratili u trku za šampionsku titulu.

Crno-bijeli su ostali na 65, a aktuelni šampion Srbije sada ima 62 boda.

Tok meča:

90+ – Motika na terenu umjesto Kange.

90+ – Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade. Ivanić je imao sjhajnu šansu, pokušao je da prebaci Popovića, ali je čuvar mreže Partizana zaustavio njegov pokušaj.

86’ – Partizan ostaje sa igračem manje, Zdjelar je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

85’ – Žuti karton za Erakovića.

82’ – Crveno-bijeli su sve bliži pobjedi kojom bi prišli na dva boda zaostatka najljućem rivalu.

80’ – Dvostruka izmjena u Zvezdi, izašli su strijelci golova Ohi i Katai, a na terenu su Pavkov i Ben.

76’ – Milovanović je zamijenio Rikarda.

74’ – Kanga je centrirao sa desne strane, tražio je Ohija, a Vujačić je izbacio loptu u korner. Poslije ubacivanja iz ugla Pankov je pokušao, ali je prelagano šutirao, Popović nije imao problema.

72’ – Nova izmjena u Partizanu, igru je napustio Jojić, a na terenu je Holender.

70’ – Poslije kornera pokušao je Vujačić glavom, ali je lopta otišla preko gola.

67’ – Prva izmjena kod domaćih, izašao je Rodić, zamijenio ga je Pankov.

65’ – Urošević je samo pogodio živi zid.

64’ – Kanga je požutio, s leđa je faulirao Jojića. Partizan ima slobodan udarac.

61’ – Prvi ozbiljan napad Crvene zvezde u nastavku, Ivanić je šutirao iskosa sa lijeve strane, a golman Popović je uz dosta nesigurnosti uspio nekako da ukroti loptu.

59’ – Tražilči su gosti penal zbog igranja Erakovića rukom, ali je sudija Jovanović pokazao da se igra nastavi.

55’ – Jak sudar glavama Rodića i Jevtovića! Ukazuje se pomoć obojici, čini se da je nešto teže prošao bek Zvezde.

54’ – Centaršut Živkovića, ali Jojić nije uspio da uputi dobar udarac glavom. Nedugo zatim pokušao je i Zdjelar, ali je lopta otišla pored stative.

50’ – Bio je kratkotrajan prekid zbog bakljade na južnoj tribini, ali je susret nastavljen.

47’ – Jevtović je već dobio žuti karton.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, trener Partizana Stanojević je izvršio tri izmjene, na terenu su Jevtović, Marković i Živković, a izašli su Natho, Miletić i Menig.

45+ – Završeno je prvo poluvrijeme. I sada dosta nervoze na terenu. Smiljanić je dosta nervozan, ali ga je smirio Stanković.

45’ – Nove čarke na terenu. Poslije prekršaja koji je sviran Kangi stvorila se nervoza, prvo na klupu Zvezde, a zatim je došlo do rasprave između igrača, umiješali su se gotovo svi akteri.

42’ – GOOOLLLL! Zvezda vodi sa 2:0, katai je zakucao loptu u mrežu Partizana, a ona je dodirnula nekoga iz odbrane gostiju. Opet je domaći tim napadao po lijevoj strani, Zdjelar je loše zakačio loptu koja je došla do Zvezdinog “Magika”, a on je udarcem iz prve zatresao mrežu rivala.

41’ – Ubacio je Kanga iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, niko nije dirao loptu koja je prošla malo pored gola. Sreća uz crno-bijele.

39’ – Poslije centaršuta Jovića loptui je u korner ispred Miletića izbacio Pićini, a nakon ubacivanja iz ugla nije bilo opasnosti po gol domaćina.

36’ – Katai je pokušao da lobuje Popovića, ali je prebacio gol. Da je postigao gol vjerovatno bi sudija Jovanović konsultovao VAR sobu.

35’ – natho je izveo slobodan udarac, ali je lopta završila u gol autu, očigledno gosti nisu uspjeli da izvedu akciju koju su uigravali.

34’ – Prva javna opomena u redovima Zvezde, opomenut je Srnić.

32’ – Drugi žuti karton dobio je Jojić zbog bespotrebno žestokog prekršaja.

30’ – GOOOLLLL! Vodi Zvezda 1:0, Ohi je strijelac na svom debiju u vječitom derbiju! Poslije centaršuta Rodića glavom je šutirao katai, Popović je odbio loptu ali pravo na nogu napadača crveno-bijelih koji je iz blizine lako zatresao mrežu.

28’ – Katai je dobro ubacio iz slobodnog udarca, Dragović je pokušao glavom, ali je lopta išla pravo u Popovića.

27’ – Prvi žuti karton, dobio ga je kapiten Zdjelar zbog prekršaja s leđa na Ivaniću.

25’ – Opasan napad Crvene zvezde, Saničanin je ispred Ivanića izbacio loptu u korner. Dugo je lopta bila u šesneastercu gostiju, na kraju novi korner.

20’ – Menig je bio u odbroj šansi, ali iskosa sa lijeve strane nije uspio da savlada odličnog golmana Borjana. Prethodno je pogriješio Kanga.

15’ – Prošla je prva trećina prvog poluvremena, Partizan je donekle uspio da donese ravnotežu u igru, ali uglavnom preskače sredinu terena.

7’ – Dobra akcija Zvezde, Katai je pronašao Rodića, ovaj je tražio Ohija, ali je golman Popović dobro reagovao.

6’ – Uzvraćaju crno-bijeli, gosti su imali korner poslije kog nije bilo opasnosti.

4’ – Zvezda je opasnija na početku susreta, lopta je uglavnom u nogama izabranika Dejana Stankvoića i na polovini Partizana.

1’ – Katai je po desnoj strani ušao u šesnaesterac, ali je uputio loš centaršut, lopta je završila u gol autu.

1’ – Počeo je 166. vječiti derbi između Crvene zvezde i Partizana pred punim tribinama, sa centra su krenuli domaći igrači.

Treneri Dejan Stanković i Aleksandar Stanojević su odredili sastave za ovaj duel.

Crvena zvezda: Borjan, Pićini, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Srnić, Ohi.

Partizan: Popović, Miletić, Saničanin, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Natho, Jojić, Jović, Menig, Rikardo.