(KRAJ) ARGENTINA - AUSTRALIJA 2:1 Teška pobjeda "Gaučosa", golman Martinez junak (FOTO, VIDEO)

Završena je druga utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru, Argentina je sa 2:1 savladala Australiju.

Tako su “Gaučosi” izborili plasman u četvrtfinale gdje će se sastati sa Holandijom.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Kraj meča: Argentina – Australija 2:1.

90+7 – Kol je imao veliku šansu, golman Martinez je spasio Argentinu.

90+4 – Velika je rupa u odbrani Australije, opet su Lautaro i Mesi imali šansu, ali nisu uspjeli da zatresu mrežu.

90+3 – Lautaro je opet bio u šansi, odbranio je Rajan. Pokušao je i Mesi, ali nije pogodio.

90+ – Igraće se sedam minuta nadoknade.

89’ – Veliki promašaj Lautara. Mesi mu je iskreirao savršenu priliku, ali je napadač Argentine očajno šutirao.

87’ – Sami finiš meča, Argentinci kradu vrijeme, Australijanci pokušavaju da ugroze njihov gol.

81’ – Behić je napravio solo prodor i izašao pred gol rivala u posljednji trenutak izblokirao ga je Lisandro izbacivši loptu u korner. Krenuli su Australijanci po izjednačenje.

77’ – Imaćemo dramu. Gudvin je natrčao na jednu loptu i jako šutirao, ona je pogodila Fernandeza, promijenila smjer i završila u mreži. Sreća je bila uz rezervistu “Sokerosa”, a on je postigao svoj drugi pogodak na Mundijalu. Zvanično, defanzivcu Argentine je pripisan autogol.

75’ – Rezervista Taljafiko je pokušao, ali je loše šutirao. Argentinci ne čuvaju prednost, žele i treći pogodak.

65’ – Mesi je bio u prilici, Degenek je izbacio loptu u korner. Tek prvo ubacivanje iz ugla za “Gaučose”.

57’ – Gooolll! sada je 2:0 za Argentinu, prednost je uduplao Alvarez. Vraćena je lopta golmanu rajanu, on se nije odlučio da je izbije, pokušao je da dribla, ali to je bila greška. Alvarez je došao do lopte i poslao je u nebranjeni dio mreže.

53’ – Otamendi je vratio kratku loptu za golmana Martineza koji je jedva uspio da je izbaci ispred Mekgrija.

50’ – Otvorenije igraju Australijanci, a pokušaće to da iskoriste Argentinci. mesi je šutirao, međutim pravo u golmana Rajana.

46’ – Nastavljena je utakmica, mogu li “Sokerosi” do izjednačenja?

Kraj 1. poluvremena: Argentina – Australija 1:0.

45+- Igraće se dva minuta sudijske nadoknade.

42’ – Mesi je ostao da leži poslije jednog duela, ali se brzo pridigao i nastavio meč.

35’ – Gooollll! Mesi je doveo Argentinu u vođstvo. Svoju hiljaditu utakmicu u karijeri Leo je obilježio pogotkom, prvim koji je postigao u nokaut fazi svjetskih prvenstava.

29’ – Drugi korner iveli su Australijanci stvorila se gužva, ali su Argentinci uspjeli da otklone opasnost. Bio je ovo drugi udarac iz ugla za “Sokerose”, sa druge strane “Gaučosi” nisu izveli nijedan.

25’ – Nemaju Mesi i društvo ideju kako da probiju dobru odbranu protivnika.

19’ – Prvu ozbiljniju akciju izveli su fudbaleri iz zemlje kengura, ali Behić je bio ometen i s loptom je otišao u gol aut.

10’ – Argentinci imaju loptu i diktiraju tempo, za sada bez velikih šansi. Tražili su na startu Južnoamerikanci penal, ali sudija Marčinjak se nije oglasio.

1’ – Počela je utakmica.

Poznate su i početne postave za utakmicu.

Argentina: E. Martinez, Akunja, Otamendi, Romero, Molina, Fernandez, De Paul, Mak Alister, Alvarez, Papu Gomez, Mesi.

Australija: Rajan, Behić, Ruls, Siter, Degenek, Bakus, Irvin, Muj, Leki, Djuk, Mekgri.