REMI U DERBIJU Partizan sačuvao lidersku poziciju

Remi u derbiju! Partizan i Crvena zvezda su 28. put u istoriji odigrali 1:1, a nakon njega će „crno-bijeli“ ostati na prvoj poziciji sa dva boda viška u odnosu na vječitog rivala.

Crvena zvezda je krenula puno ofanzivnije u derbi, pa su gosti imali prve prilike. Već u drugoj minuti pokušao je Katai, da bi u petoj minuti Dioni iskoristio nesmotrenost odbrane Partizana da dođe u šansu, ali nije uspio da zatrese mrežu Partizana. Pokušao je zatim i Mirko Ivanić koji je šutirao pravo u mladog Popovića. Crveno-bijeli su zatim imali veliku šansu u 31.minuti. Rodić je odlično centrirao, Katai zahvatio loptu glavom i pogodio prečku.

Partizan je praktično iz prvog pravog udarca došao do gola. Natho se oslobodio Rodića, Krstičić je zakasnio u blok i uslijedio je sjajan udarac za vođstvo. Slabo je reagovao i Milan Borjan.

Nakon primljenog gola Partizan je preuzeo igru. Pokušao je prvo Natho, a zatim je Dragović intervenisao nakon ubacivanja Uroševića.

Na startu drugog dijela poništen je gol Partizana. Rikardo je zatresao mrežu, ali je sudija Simović svirao prekršaj nad Rodićem. Zvezda je u nastavku imala više loptu u posjedu a Partizan je bio puno opasniji. U 62.minuti Rikardo je bio previše sebičan jer je u dobroj situaciji odlučio da šutira umjesto da doda usamljenom Uroševiću. Nakon toga je ritam potpuno pao, Partizan je umrtvio igru.

Ipak od 82. Do 85.minuta tri šanse. Prvo je Katai šutirao preko gola glavom, a na drugoj strani je Terzić sjajno slomio Rodića i poslao loptu tik pored gola.

Kazna za promašaj je uslijedila u narednom naletu. Dioni je ostavio loptu Rodiću koji je pogodio Kataija koji iz trećeg pokušaja napokon dolazi do gola.

83. min- GOL 1:1 Kazna za promašaj stiže na drugoj strani. Rodić je ubacio loptu, a Katai napokon pogodio mrežu.

82.min Terzić se sjajno oslobodio Rodića i umalo da donese 2:0 za Partizan.

79.min Nakon centaršuta Falka, Katai šalje loptu pored gola.

72.min Falko mijenja Mirka Ivanić u timu Zvezdu, dok Šćekić u Partizanu mijenja Natha. Domaći tim u potpunosti umrtvio igru.

65.min Dvostruka izmjena u Partizanu . Menig i Terzić ulaze umjesto Jovića i Markovića.

61.min Šansa za Partizan. Sjajan napad domaćeg tima, a Rikardo je sada bio sebičan. Imao je potpuno slobodnog Uroševića i umjesto dodavanja odlučio se za udarac i promašio.

55.min – Milan Gajić mijenja Strahinju Erakovića na poziciji desnog beka.

47. min Poništen gol Partizana. Nakon kornera Milan Borjan je odbranio udarac, lopta se odbila do Rikarda koji je šalje u mrežu. Međutim sudija Simović je poništio zbog prekršaja nad Rodićem.

Na startu drugog dijela izmjena u timu Zvezde. Ušao je Marko Lazetić umjesto Nenada Krstičića.

45.min Žuti karton za Saničanina. Zaustavio je reprezentativac BiH opasnu kontru i faulirao Ivanića. Nakon ubacivanja pokušao je Sanogo.

44.min -Nova šansa za Partizan. Odlično se ubacio Urošević iz drugog plana a u posljednji momenat je intervenisao Dragović.

39.min – Novi opasan napad Partizana! Izblokiran je udarac Natha koji je još jednom bio veoma opasan. Period igre koji u potpunosti pripada crno-bijelima.

36.min – GOL Sjajan potez Natha. Oslobodio se čuvara i odličnim udarcem savladao Borjana. Loše je reagovala odbrana Zvezde i golman Borjan.

31. min Odličan centaršut Rodića nakon kojeg je Katai pogodio prečku. Još jednom je Zvezda opasno zaprijetila.

22.min Dobar napad Crvene zvezde. Ostavili su loptu za Mirka Ivanića čiji udarac je odbranio Popović. Dobar ritam u derbiju u prvom dijelu.

15.min Prvi opasniji napad Partizana. Ubacio je Lazar Marković, a Borjan intervenisao i otklonio opasnost.

5.min Velika šansa za Zvezdu! Dioni je uspio da se izbori za loptu i šutirao a Popović još jednom dobro intervenisao. Odmah zatim pokušao je i Seku Sanogo.

3.min Prvi udarac prema golu uputio je Aleksandar Katai. Šutirao je pravo u mladog Popovića.

Počeo je derbi, a na startu je bio minut ćutanja za legendu srpske košarke Dušana Dudu Ivkovića. Takođe su igrači izašli u majicama na kojima je bio ispisan humanitarni broj za bivšeg golmana Partizana Radovanu Radakoviću.

Treneri su se odlučili za provjerene snage u ovom trenutku, a prema očekivanju mjesto bonus igrača su zauzeli Jović u timu Partizana te Eraković u Zvezdi.

Partizan: Popović, Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević, Zdjelar, Jojić, Marković, Natho, Jović, Rikardo.

Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Degenek, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Krstičić, Ivanić, Katai, Dioni.

Što se prethodnih okršaja tiče, u do sada odigrana 164 derbija Crvena zvezda ima više pobjeda, 65 naspram 47 trijumfa crno-bijelih, uz 52 remija, al kada su samo mečevi u Humskoj u pitanju, Partizan ima bolji skor. Na stadionu crno-bijelih dva tima su se sastala 81 put, domaćin je imao 31 pobjedu, 26 utakmica završeno je nerešijenim rezultatom, dok su 24 puta gosti slavili.

Poslednji duel između Crvene zvezde i Partizana odigran je prošle sezone u okviru finala Kupa Srbije. Pošto nije bilo golova tokom 120 minuta, pobjednika su odlučili jedanaesterci poslije kojih je slavio tim Dejana Stankovića (4:3). Poslednji večiti derbi na stadionu Partizana je odigran tačno prije 11 meseci, a završen je neriješenim ishodom (1:1).

Pravdu na 165. vječitom derbiju dijeliće Novak Simović, a njegovi pomoćnici kraj aut linija biće Nikola Đorović i Miloš Simović, dok će četvrti sudija biti Miloš Milanović. U VAR sobi sjediće Srđan Jovanović i Uroš Stojković.