FINIŠ U GRUPI "A" Senegalci nakon drame prošli u nokaut fazu

Fudbaleri Ekvadora i Senegala sastali su se danas u 16 časova u posljednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru, a taj meč dobio je Senegal rezultatom 2:1, i kao drugoplasirani je prošao u nokaut fazu Mundijala.

Golove za Senegal postigli su Kulibali i Ismaila Sar.

Iako je Ekvador bio u mnogo boljoj startnoj poziciji, nakon što je pobjedio Katar (2:0), te odigrao neriješeno protiv Holandije (1:1), u meču odluke nije uspio da opravda očekivanja. Senegalu je, sa druge strane, jedino pobjeda igrala ulogu, od početka je ova reprezentacija nastupila hrabro, unaprijed, bez ikakvih kalkulacija i sa željom da dođe do jedinog cilja – gola.

Senegalci su u finišu prvog poluvremena uspjeli da materijalizuju veliki pritisak iz tog dijela i dođu do prednosti sa bijele tačke preko Sara, ali je uprkos ne pretjerano ofanzivnoj igri Ekvador izjednačio u 67. minutu preko Mojzesa Kaiseda. Radost ipak nije dugo trajala, svega tri minuta do gola kojim je Kalidu Kulibali odveo Senegal među 16 najboljih ekipa sa šest bodova, pošto je ova selekcija na startu izgubila od Holandije (0:2), ali potom dobila Katar (3:1).

90+6. min – KRAJ. Glavni arbitar označio je kraj susreta. Pobjeda Senegala rezultatom 2:1.

90. min – Turpan je pokazao 6. minuta nadoknade u drugom poluvremenu.

84. min – Zatvaraju Senegalci dobro u ovim momentima sve puteve ka svom golu i ne dozvoljavaju rivalu da eventualno zaprijeti. Vrijeme svakako ne radi za Ekvador.

70. min – GOOOL. Radost Ekvadoraca nije dugo trajala. Imali su Senegalci slobodan udarac sa nekih 30-ak metara. Nakon sjajnog ubačaja , a kapiten Kulibali glavom matira golmana Galindesa i dovodi Senegalce u prednost, rezultat 2:1.

68. min – POGODAAAK. Kaisedo vraća Ekvador u život. Nakon ubačaja iz kornera Tores glavom pronalazi Kaiseda koji nije imao težak posao i lagano matira Mendija.

55. min – Nešto veću inicijativu pokazuju Ekvadorci u nastavku, što je i očekivano, ali njihova igra djeluje veoma nepovezano u prvim minutima drugog poluvremena.

Na drugoj utakmici ove grupe Holanđani povećavaju prednost pogotkom De Jonga, rezultat je 2:0.

46. min – Počinje drugo poluvrijeme.

45+6. min – Sudija je označio kraj prvog poluvremena, Senegal bolji u prvom dijelu, dosta otvorenije igra, pravi konstantni pritisak, Ekvadorci slabi, bez prilika i konkretne opasnosti po gol Mendija.

45. min – Turpan je pokazao 6. minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

43. min – GOL. Ismaila Sar je sjajno pogodio savladavši golmana i donio prednost Senegalu.

41. min – Turpan je svirao prekršaj. Presiadoo je srušio protivnika grubim startom, i Senegal će imati penal.

30. min – Dosta mirnih prvih pola sata meča, bez pravih prilika na obje strane.

U drugoj utakmici ove grupe Holandija je golom Gakpa povela protiv domaćina prvenstva Katara sa 1:0.

25. min – Idrisa Gaj je šutao iz dobre pozicije malo izvan šesnaesterca, ali mu je požrtvovani odbrambeni igrač blokirao šut.

14. min – Stiže odgovor na drugoj strani, Valensija je pokušao da stigne do lopte u kaznenom prostoru Senegala, ali je u posljednji mah otklonjena opasnost. Probao je prethodno i iz slobodnog udarca, ali je takođe bio izblokiran.

8. min – Dobro proigravanje Sabalia, ali Ndia šutira malo pored desne stative.

1. min – Počeo je meč na Kalifa stadionu.

I jedni i drugi su u prve dvije utakmice pokazali zavidan kvalitet, a sada će dvije reprezentacije sa potpuno različitom fudbalskom filozofijom biti u prilici da odmjere snage u ključnom meču u kome će se boriti za prolaz u narednu rundu.

Ovaj meč se igra na Kalifa stadionu u Dohi, a glavni arbitar meča biće Klemon Turpan iz Francuske sa pomoćnicima.

Poznati su sastavi za meč.

Ekvador kreće u postavi: Galindes, Presiado, Tores, Hinsapi, Estupinjan, Grueso, Franko, Kaisedo, Valensija, Plata, Estrada.

Sa druge strane su u timu Senegala: Mendi, Kulibali, Jakobs, Dijalo, Sabali, I. Gaj, Sis, Sar, P. Gaj, Ndiaje, Dia.

Ono što je velika prednost Ekvadora je što imaju cijeli jedan bod više, budući da su za razliku od Senegala ostali neporaženi od Holandije. Odlično su Južnoamerikanci odigrali protiv favorizovanih Holanđana, a u jednom trenutku na terenu nisu izgledali kao podređeni rival.

I Senegal se odlično držao protiv Holandije, ali su posijle 80. minuta primili dva gola i izgubili rezultatom 2:0. Pokazali su karakter, pa su poslije poraza u prvom kolu savladali Katar rezultatom 3:1 i obezbjedili sebi da se muški potuku u posljednjem kolu za plasman u osminu finala.

Doktori će odigrati ključnu ulogu u ekipi Ekvadora. Oni moraju da budu na svom nivou kako bi osposobili Enera Valensiju da bude na raspolaganju selektoru Alfaru. On je za sada strijelac sva tri gola koje je južnoamerička selekcija postigla na ovom prvenstvu.

Uporedo će se igrati utakmica iz iste grupe Holandija – Katar, domaćin se ovom utakmicom ispisuje sa Mundijala, dok Holanđani traže bolji plasman na tabeli, da bi imali lakšeg protivnika u nastavku takmičenja.