HRVATSKA IZBACILA BRAZIL "Vatreni" nakon penal serije šalju kući petostruke prvake svijeta

Hrvatska je napravila senzaciju u četvrtfinalu Mundijala i nakon penal lutrije poslala kući Brazilce.

Nevjerovatna partija Hrvatske reprezentacije, opet se sjajnim odbranama istakao mladi Livaković.

Nakon tvrdih 90 minuta Brazilci su žustro krenuli u stigli do vođstva preko Nejmara u 106. minutu. Vatrene u igru vraća Petković u 116. minuti sjajnim volejom što je najkasniji gol u istoriji Mundijala. Nakon toga slijedi lutrija, Livaković skida penal Rodrigu, a Markinjoš u zadnjoj seriji pogađa stativu za nevjerovatnu pobjedu Hrvatske.

Hrvatska pobjeđuje nakon penal serije, rezultatom 1:1(4:2).

4 – Brazil – Markinjos pogađa stativu, Hrvatska je u polufinalu. Vatreni idu među četiri najbolje.

4 – Hrvatska – Oršić puca uz samo stativu. 4:2.

3 – Brazil – Pedro siguran. Brazil ostaje u trci 3:2.

3 – Hrvatska – Modrić plasira i šalje Alisona u kontra stranu za 3:1.

2 – Brazil – Kazemiro snažnim i preciznim udarcem matira Livakovića.

2 – Hrvatska – Lovro Majer po sredini gola za vođstvo.

1 – Brazil – Livaković sjajno brani penal Rodrigu, Hrvatska ima prednost već nakon prve serije.

1 – Hrvatska – Vlašić sjajnim udarce po sredini gola za dobar početak.

Hrvatska će prva šutirati sa bijele tačke.

123. min – Kraj utakmice. Gledaćemo jedanaesterce.

122. min – Nakon ubačaja iz kornera, na loptu naleće Rodrigo koji sjajno šutira, ali Livaković opet na visini zadatka.

120. min – Igraće se još dvije minute nadoknade.

117. min – GOL GOL GOL. Bruno Petković sjajno pogađa volejom nakon ubačaja Oršića sa lijeve strane, lopta je na putu ka golu zakačila Markinjoša i prevarila Alisona, za ogromno slavlje Hrvata, rezultat je 1:1.

110. min – Moraju Hrvati na sve ili ništa. Umjesto beka Borne Sose u igru ulazi napadač Ante Budimir.

106. min – Počeo je drugi produžetak.

105+2. min – Kraj prvog produžetka.

105. min – GOOOOOL. Kakva akcija Selesaa. Sve je krenulo sa centra Nejmar prvi dupli pas sa Rodrigom, nakon toga novi dupli pas sa Paketom, Brazilac se našao 1 na 1 sa Livakovićem kojeg zaobilazi driblingom i loptu posrema u praznu mrežu.

101. min – Ubačaj sa strane za Pedra koji pokušava atraktivno makazicama, ali je to preslabo za Livakovića.

91. min – Počinje prvi produžetak.

94. min – Kraj regularnih 90 minuta, gledaćemo produžetke.

90. min – Oliver je pokazao da će se igrati još 4 minuta nadoknade.

81. min – Ređaju se šanse pred golom Hrvatske. Paketa je uhvatio volej sa 15-ak metara nakon asistencije Rodriga sa lijeve strane, ali je lopta išla direktno u Livakovića koji je bio dobro postavljen.

76. min – Ponovo sjajna akcija Brazilaca, pokušava Nejmar, ali ponovo sjajni Livaković to brani.

72. min – Izmjena i u redovima “vatrenih”, u igru će Petković i Vlašić, iz igre izlaze Pašalić i Kramarić.

66. min – Maestralna reakcija Livakovića. Pokušao je Paketa skoro sa peterca, ali golman Hrvatske u stilu rukometnog golmana odlično to brani.

55. min – Prvi sa izmjenama reaguje brazilski selektor, pokušaće da malo razdrma napad Brazila, u igru će Entoni, izlazi Rafinja.

54. min – Sjajna lopta za Nejmara u šesnaesterac, Brazilac šutira, ali odlično to brani Livaković.

48. min – Odmah uzbuđenje na početku drugog dijela, nakon sjajne akcije Brazilaca, lopta pogađa u ruku Juranovića. Nejmar i društvo traže penal, međutim Majkl Oliver nakon signalizacije iz VAR sobe odlučuje da nema ništa od jedanaesterca.

46. min – Počinje drugo poluvrijeme.

45+1. min – Kraj prvog poluvremena.

45. min – Igraće se još minut nadoknade u prvom dijelu.

39. min – Selesao ne uspjeva da pronađe put do gola Livakovića, prilično bezopasno djeluje Brazil u ovim trenucima.

31. min –  Žuti karton i za Brozovića, nakon jakog starta nad Nejmarom.

30. min – Pokušaj kontranapada Hrvata, Juranović je sjajno povukao po boku, promjenio stranu odličnim pasom i našao Perišića koji pokušava sa ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi visoko preko gola.

25. min – Danilo je prvi igrač koji je dobio žuti karton! Prošao je Juranović sa desne strane, a lijevi bek Brazila je neoprezno startovao, pa se čini da mu je javna opomena i premija u odnosu na ono šta je moglo da se dogodi.

20. min – Nakon sjajne akcije Brazilaca i duplog pasa Vinisijusa i Nejmara, odlično pokušava Vinisijus, ali sjajnim klizećim startom blokira to Gvardiol.

19. min – Kramarić nakon akcije vatrenih pokušava, blokira to Paketa.

13. min – Perišić je pokušao iz šesnaesterca, ali nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi pored lijeve stative.

5. min – Prvo prijete Brazilci preko Vinisijusa, ali lako to brani Livaković.

1. min – Počeo je prvi četvrtfinalni susret na Mundijalu.

Vrijeme je za samu završnicu Mundijala u Kataru i ulazak u sam krem.

Mečom Brazila i Hrvatske od 16 časova na Edukejšn stadionu počinju četvrtfinalne bitke, a sva dešavanja sa ovog susreta pratite uživo na našem portalu.

Glavni arbitar meča biće Majkl Oliver iz Engleske sa pomoćnicima.

SASTAVI

Hrvatska: Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Brozović, Modrić, Kovačić, Pašalić, Perišić, Kramarić

Brazil: Alison, Militao, Markinjos, Silva, Danilo, Kasemiro, Paketa, Nejmar, Rafinja, Vinisijus, Rišarlison

HRVATSKA

Do mjesta među osam najboljih “vatreni” su došli uz dosta sreće, kako u grupi, tako i nokaut fazi zbog čega su se naklatili na ishod iz Rusije. Čudno je konstatovati kada ste u četvrtfinalu, ali je činjenica da Hrvati ne blistaju na ovom turniru i provlačili su se do sada. Takođe, iskazali i rutinu sa velikim iskustvom, što je još jedan kvalitet tima.

Mršavih 0:0 sa Marokom, jedno sjajno (drugo) poluvrijeme sa Kanadom (4:1), a onda uz reviju promašaja Romelua Lukakua je izbačena Belgija sa još jednom “nulom”. Sve je nadograđeno penal serijom u pobjedi nad Japanom (3:1, 1:1) za novi veliki uspjeh ekipe koja je viceprvak planete.

Ipak, sada izabranicima Zlatka Dalića sleduje najteži mogući test – sudar sa prvim favoritom turnira i teškom napadačkom artiljerijom. Pitanje svih pitanja je kako zaustaviti kvartet Nejmar – Vinisijus – Rafinja – Rišarlison, odnosno da li je odbrana, uz pomoć veznog reda, kadra da ukoči atomsku navalu Brazilaca.

Činjenica je da Hrvati imaju najboljeg štopera ovog Mundijala Joška Gvardiola, ali njegova forma neće biti dovoljna jer će na sličnom nivou morati da budu Dejan Lovren, koji jeste do sada odlično komandovao, ali i spoljni igrači Josip Juranović i Borna Sosa kojima defanzivni zadaci nisu jača strana, koliko god to bilo čudno.

Veliku stvar za posljednju liniju mogao bi da odradi vezni red sa Lukom Modrićem, Marcelom Brozovićem i Mateom Kovačićem ukoliko oduzme posjed Brazilu, u čemu je najjači. Tada bi se okrenuo pritisak na drugu stranu, a Selesao bio taj koji juri. Međutim, lakše je to u najavi reći, nego uraditi na terenu bez obzira na to što Hrvatska možda ima tehnički najjači vezni red na turniru.

U mnogome će baš taj detalj odrediti tok ovog meča.

BRAZIL

Tim starog lisca Titea neće odstupiti od svog stila ni protiv Hrvatske. Direktan, atraktivan i ultra ofanzivan fudbal biće i ovog puta glavna snaga petostrukog šampiona svijeta.

Uostalom, na svojoj koži je tako nešto osjetila Srbija. Nisu Orlovi pošteno ni šutnuli na gol, držali su se samo 60 minuta, ali se i ranije znalo da je samo pitanje trenutka kada će sve da pukne. Čim ih je otvorio Rišarlison počele su egzibicije i postepeno “ubijanje” rivala sve do konačnih 2:0 koji su mogli da budu mnogo bolniji.

Slično je prošla i Švajcarska (1:0), s tim da se držala do 83. minuta, ali je epilog bio isti jer ni Sajdžije nisu vidjele golmanski dres Alisona Bekera, dok Kamerun nikako ne može da bude reper u jednoj skoro pa revijalnoj utakmici brazilskih rezervista (0:1).

Svu moć Brazilaca vidjela je Južna Koreja (4:1) kojoj je prijetio brodolom poslije samo 10 minuta, ali se Titeov tim smilovao i više gledao kako da pleše i zabavlja se, nego da napuni do vrha protivničku mrežu. I to je samba.