DEBAKL Partizan ispao iz Lige Evrope (VIDEO)

Debakl u Beogradu! Partizan je eliminisan iz Lige Evrope. Beograđani su remizirali protiv AEK Larnake 2:2, iako su dva puta imali prednost i na kraju je kiparski tim prošao dalje.

Beograđani su poveli u 24. minuti kada je Rikardo krunisao odličan pas Andradea. Tokom prvog poluvremena došlo je prvo do sukoba navijača koji su skandirali protiv uprave i Aleksandra Vučića, a onda je intervenisala i policija.

U drugom dijelu AEK je brzo došao do izjednačenja u 52.minuti. Rikardo je zatim samo dva minuta kasnije donio novu prednost domaćem timu. Sjajno je reagovao na ubacivanje i postigao drugi gol.

Međutim radost je kratko trajala. Faraž je nakon solo prodora sjajno pogodio same rašlje za 2:2.

U 75.minuti stativa je spriječila novo vođstvo Partizana a Menig je pogodio okvir gola. To je bila i najbolja prilika za crno-bijele.

Beograđani takmičenje nastavljaju u plej -ofu Lige konferencija gdje će igarti protiv Hamruna. Ovaj tim sa Malte je eliminisao mostarski Velež, a večeras je bio blji od bugarskog Levskog.

Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.

87.min -Lutovac je pokušao da iznenadi Kenana Piriča, ali je golman iz BiH bio dobro postavljen.

Četiri minute do kraja meča. Partizan je u sve težoj situaciji.

76. min – Šteta! Menig je pogodio stativu.

65. min – Rikardo je šutirao sa ivice šesnaesterca i udarac ide pravo u Pirića.

63.min – Popović je sad spasio Partizan. U sjajnoj šansi je bio Đurču, ali je čuvar mreže Partizana istrčao i odbranio.

56. min -Majstorija Faraža! Promiješao je igrač AEK-a odbranu Partizana i donio izjednačenje svom timu. Za pet minuta pala su tri gola

54. min GOOOL Rikardo je ekspresno odgovorio na gol gostiju. Partizan opet ima prednost. Diabate je ubacio a napadač Partizana smjestio loptu u mrežu.

52.min AEK dolazi do izjednačenja -1:1. Bolji su Kiprani bili na startu drugog dijela. Đurčo je ubacio loptu a Marković je smjestio u sopstvenu mrežu.

Nastavljen je meč. Ulaskom policije situacija na istočnoj tribini se smirila. Trener Ilija Stolica nije napravio nijednu izmjenu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Još dvije minute sudijske nadoknade. Došlo je do sukoba među navijačima Partizana na istočnoj tribini.

Ozbiljan sukob na stadionu nakon što su navijači skandirali Uprava napolje.

40.min. Altman je šutirao preko gola.

38.min -Novi pokušaj Partizana. Ovaj put izblokiran je Natho.

34. min – Diabate se našao u nedozvoljenoj poziciji.

28.min Moglo je da bude neprijatno, Faraj je šutirao sa desetak metara ali ga je Vujačić u posljednjem trenutku izblokirao.

24. min – GOOOL Vodi Partizan, strijelac Rikardo. Odličan kontranapad domaćeg tima. Andrade je uposlio napadača koji je rutinski poslao loptu u mrežu i ovo mu je prvi gol iz igre u novoj sezoni. Navijači su gol proslavili povicima “Uprava napolje”.

20.min -I dalje bez uzbuđenja na stadionu Partizana.

Novi korner za Partizan, nakon prodora Diabatea. Kenan Pirić siguran prilikom ubacivanja a tom prilikom je fauliran golman gostiju.

7. min Za sad bez prave šanse. Veoma oprezan ulazak u meč. Partizan je došao do prvog kornera. Međutim nije bilo opasnosti po gol rivala.

Počeo meč u Humskoj.

Uprkos svim najavama, ne očekuje se prevelika posjeta na stadionu u Humskoj. Na stadionu je oko 15.000 navijača.

Partizan će pokušati da izbori plasman u plej-of Lige Evrope.

U prvom duelu crno-bijeli su poraženi sa 2-1. Trener Ilija Stolica je u prvih 11 vratio povratnika iz Olimpijakosa Svetozara Markovića, umjesto Siniše Saničanina koji se nije proslavio u prvom duelu.

Obistinile su se i najave da će ponovo doći do promjene na golu, gdje se vraća Popović. Trener Stolica je navodno dobio ultimatum od uprave jer bi ga eliminacija mogla koštati posla.

PARTIZAN (4-1-4-1): Popović – Filipović, Vujačić, Marković, Urošević – Fejsa – Dijabate, Andrade, Natho, Menig – Rikardo.

AEK (4-2-3-1): Pirić – Rosales, Miličević, Tomović, Englezu – Ojer, Gustavo – Faraj, Altman, Đurčo – Lopes.