SAUDIJCI SE ISPROMAŠIVALI Levandovski donio pobjedu

Poljska je došla do pobjede u drugom kolu, nakon što je savladala Saudijsku Arabiju sa 2:0 i sad ima četiri boda u grupi. Junak je Robert Levandovski koji je imao gol i asistenciju.

Sjajan meč su odigrali Poljska i Saudijska Arabija. Prema prikazanoj igri i šansama trebalo je sigurno da bude još golova na ovoj utakmici. Posebno odlično je bilo drugo poluvrijeme.

U prvom su Poljaci poveli kada je Levandovski spustio loptu Zjelinskom koji je pogodio. U finišu prvog dijela Saudijci su mogli do izjednačenje. Ipak, penal Al Davsarija je odbranio Ščesni.

U nastavku je „sijevalo „ na obje strane. Imaju za čime da žale Saudijci. Ščesni je sjajno branio, a Poljaci su na drugoj strani pogodili prečku i stativu. Međutim u 84.minuti Levandovski je iskoristio grešku odbrane i postigao prvi gol na Mundijalima.

KRAJ

Igra se sudijska nadoknada.

82. min – Levandovski dolazi do gola. Poljska odlazi na 2:0 i blizu je pobjede u ovom duelu. Napadač Poljske je iskoristio veliku grešku odbrane i pogodio za 2:0.

75.min – I dalje se vodi velika borba. Dva tima igraju bez previše respekta i očekuje se gol do kraja meča.

69.min -Sjajan ritam meča. Pokušali su sada Saudijci udarcem iz daljine. Redaju se prilike.

63.min -PREČKA ! Velika šansa za Poljake. Milik je nakon ubacivanja pogodio prečku. Odmah zatim je Levandovski pogodi stativu.

61. min Visi gol Saudijske Arabije. Imali su još dvije dobre prilike i šutirali su preko gola.

55. min – Velika Prilika za Saudijce. Još jedna sjajna odbrana Ščesnija.

Nastavlja se pritisak Arabije. Pokušavaju da dođu do izjednačenje nakon prekida. Za sad odbrana Poljske to uspješno neutralizuje.

Nastavljen meč.

KRAJ PRVOG DIJELA

45.min -Penal za Saudijsku Arabiju. Al Davsari nije pogodio. Tačnije Ščesni je odbranio njegov udarac. O penalu i odbrani će se još raspravljati.

40.min -Poljska je pokazala svoj kvalitet. Sjajan napad su organizovali i Levandovski je spustio loptu pa je Zjelinski donio prednost.

33.min Nastavlja se pritisak Saudijaca. Sve opasnije idu ka golu Poljaka.

20.min Puno prekida, pune ruke posla za sudiju koji je već pokazao dva žuta kartona.

12.min -Pritisak Saudijske Arabije. Ščesni je odbranio udarac.

Počeo je meč.

Selekcija sa Bliskog istoka pokazala nam je da će svako ko ih potcijeni na ovom prvenstvu proći prilično loše.

Pred susret veći pritisak na svojim leđima nosi ekipa za koju nastupa Robert Levandovski, jedan od najboljih napadača današnjice, pošto je njegova ekipa u prvom kolu remizirala sa Meksikom, što znači da bi eventualnim porazom mogla da ispadne iz konkurencije za plasman u narednu fazu.

Saudijska Arabija će, kao što je bio slučaj i protiv Argentine protiv koje je odnela trijumf u prvom kolu, na teren izaći maksimalno rasterećeno, a dobar rezultat bio bi samo bonus.