SIGURAN PRVI KORAK Srbija sa pola snage, Tadić je majstor, a Samardžić će pamtiti ovu veče

Fudbaleri Srbije sigurnim korakom krenuli su ka Evropskom prvenstvu 2024. godine, pošto su u prvom kolu grupe G savladali Litvaniju sa 2:0.

Fudbaleri Srbije

Dobro je poznato da “orlovi” nisu bili na kontinentalnom šampionatu od 2000. godine, a ovakav start, klima u nacionalnom timu i sastav grupe trebalo bi da budu dobar znak da će neugodna tradicija konačno biti srušena.

Kontrolisali su momci Dragana Stojkovića igru svih 90 minuta i čini se igrali koliko im je bilo potrebno da sigurnim korakom krenu ka cilju.

Domaći su došli u voođstvo u 16. minutu iz prve prave prilike. Sjajnu akciju Aleksandra Mitrovića i Filipa Kostića krunisao je Dušan Tadić. Mitrović je odložio loptu na stranu, Kostić poslao povratnu na penal, a Tadić lako savladao Bartkusa.

Mogla je Srbija do još nekog gola u prvom dijelu iako su i Litvanci imali jednu pravu priliku, a sve dileme riješene su u 53. minutu. Tadić je kao na tacni poslužio Dušana Vlahovića koji je matirao golmana Litvanije i meč uveo u mirniji period.

Nisu fudbaleri Srbije kao nekada ranije nastavili da gaze rivala, povukli su ručnu imajući u vidu da ih već u ponedjeljak očekuje gostovanje u Podgorici, a Stojković je i zbog toga prilično rano napravio svih pet izmjena. Debitovao je Lazar Samardžić, šansu dobio i Bijeljinac Dejan Joveljić, koji su pokazali da mogu i da će biti dio ovog tima.

Tok meča:

Srbija – Litvanija 2:0

90+4. minut Kraj.

89. minut Ništa se ne dešava na “Mitiću”

81. minut U igri su Dejan Joveljić i Nikola Milenković, a izašli su Aleksandar Mitrović i Andrija Živković

72. minut Debi u dresu Srbije upisuje Lazar Samardžić, a šansu je dobio umjesto svog idola Dušana Tadića. Kapiten Srbije večeras je odigrao sjajan meč, postigao gol i namjestio drugi.

65. minut Gol koji je postigao Filip Kostić poništen je zbog ofsajda iako se činilo da je situacija čista

63. minut Iz igre izlazi strijelac drugog gola Vlahović, a šansu je dobio Sergej Milinković-Savić kojem je ovo 40. nastup u dresu Srbije

61. minut Litvanci su tražili penal, ali je VAR odlučio da ga nema

53. minut GOOOOOOL Srbija je preživjela šansu Jankauskasa, pa je Tadić u narednom napadu kao na tacni poslužio Dušana Vlahovića koji je matirao golmana Litvanije. Sada se lakše diše

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme meča grupe G

45. minut Završeno je prvo poluvrijeme u kojem su fudbaleri Srbije ostavili dobar utisak, ali su samo jednom zatresli mrežu Litvanaca

35. minut Andrija Živković je šutirao poslije kornera, Marko Grujić petom skrenuo loptu, ali se ona od spoljnog dijela stative odbila u gol-aut

34. minut Sjajnu solo akciju napravio je Aleksandar Mitrović, promiješao odbranu Litvanaca, ali je njegov šut blokiran i otišao je tik pored gola

28. minut U trenucima kada je Srbija kontrolisala igru Litvanci su imali stoodstotnu šansu, ali je Paulauskas promašio iz sjajne pozicije

23. minut Srbija apsolutno kontroliše situaciju na terenu, Litvanci ne mogu ništa da urade

16. minut GOOOOOOL Sjajnu akciju Aleksandra Mitrovića i Filipa Kostića krunisao je Dušamn Tadić. Mitrović je odložio loptu na stranu, Kostić poslao povratnu na penal, a Tadić lako savladao Bartkusa

14. minut: Dušan Vlahović je bio u solidnoj prilici, ali nije uspio da ozbiljnije ugrozi Litvance

5. minut Miran početak meča u Beogradu

1. minut Počeo je meč na stadionu “Rajko Mitić” na kojem se okupilo oko 20.000 gledalaca

Poznati sastavi

Selektor Srbije Dragan Stojković odlučio se za njegovu klasičnu formaciju sa trojicom igrača u zadnjoj liniji, a ulogu centralnog štopera imaće Nemanja Gudelj iako je najavljivan Erhan Mašović. U napadu je Aleksandar Mitrović, a odmah iza njega je Dušan Vlahović, dok je Sergej Milinković-Savić ostao na klupi.

Srbija: V. Milinković-Savić, Eraković, Gudelj, Pavlović, A. Živković, Grujić, Lukić, Kostić – Tadić, Vlahović – Mitrović.

Litvanija: Bartkus – Beneta, Girdvainis, Kažukolovas, Lasickas – Šimkus – Jankuaskas, Golubickas, Gineitis, Černiš – Paulauskas.