Veliki trijumf - Partizan šokirao Keln

Partizan je ostvario prvu pobjedu u grupnoj fazi Lige konferencija. Na gostovanju su šokirali Keln 1:0 i popravili svoje šanse za narednu fazu, pa sad imaju pet bodova.

Partizan je poveo u osmoj minuti. Natho je izveo prekid, Svetozar Marković je bio najbolji u skoku i posla je loptu u mrežu za veliko slavlje. Taj gol kao da je razbudio Nijemce koji su preuzeli igru te stvorili nekoliko dobrih prilika za gol. Pokušali su Adamijan i Kajnc. Međutim promjene rezultata nije bilo.

U finišu prvog dijela Partizan je mogao do 2:0. Nakon pokušaja Dijabatea, lopta se odbila Do Slobodana Uroševića koji je pogodio stativu.

U nastavku silovit početak Kelna koji je prijetio iz svih oružja. Međutim, crno bijeli su se brzo oporavili i onda su imali tri sjajne prilike da riješe meč.Rikardo i Urošević nisu bili precizni dok je Švebe odbranio pokušaj Pavlovića.

Keln je zatim krenuo u totalnu ofanzivu ušli su i standardni igrači kako bi preokrenuli rezultat. Partizan je čekao šansu iz kontranapada i Andrade je u 90.minuti mogao sve da riješi. Izašao je sam ispred golmana i pucao direktno u golmana.

Umalo autogol Markovića.

Andrade je izašao sam pred golmana i nije pogodio. Igraće se sedam minuta sudijske nadoknade.

Sve manje vremena za Keln, Partizan pred prvom pobjedom.

86. min Visok ritam meča se nastavlja

78.min Hektor je pokušao, ponovo period igre koji pripada domaćem timu.

63. min – Fantastični Švebe! Golman Kelna je odbranio sjajan pokušaj Pavlovića.

61.min Prvi pokušaj Partizana u nastavku i odmah šansa za gol. Pokušali su Rikardo i Urošević. Nakon toga Menig je šutirao i umalo pogodio za 2:0.

59. min – Sve veći pritisak domaćeg tima. Duda je imao dvije dobre prilike i nije ih realizovao.

Nastavljen je meč u Kelnu. Odmah pritisak domaćeg tima koji je izveo i sedmi korner. Praktično se na startu drugog dijela igra samo pred golom Partizana.

Kraj prvog dijela

41.min Stativa! Dijabate je sjajno prošao. Šutirao je a Švebe je kratko odbio, pa je Urošević u nastavku akcije pogodio stativu.

29.min Keln opet prijeti. Kajnc je šutirao pravo u golmana Popovića. Odmah nakon toga novi pokušaj Dica koji je glavom zaprijetio

23. min Pritisak njemačkog tima se nastavlja. Adamijan je nakon ubacivanja pogodio prečku.

12.min – Pokušao je Keln odmah da se vrati, ali je Marković bio na mjestu. Sada dobra reakcija mladog igrača na drugoj strani terena.

9. Min GOOOL Marković dovodi Partizan u vođstvo. Nakon ubačaja Natha, defanzivac Partizana je sjajno reagovao i zatresao mrežu domaćeg tima.

Keln igra bez čak sedam standardnih igrača jer im slijedi veliki derbi protiv Borusije.

Počeo meč u Kelnu.

Na startu utakmice minut ćutanja za Milutina Šoškića kao i nastradale u Indoneziji.

Beogradski tim je ostvario dva remija na startu ovog takmičenja.

Trener Gordan Petrić je iznenadio sastavom u kojem su dva izrazita napadača Pavlović i Rikardo, te ofanzivna krila.

Ovo su sastavi.

Keln: Švab, Šindler, Kilan, Soldo, Pedersen, Duda, Martel, Kajnc, Huseinbašić, Adamjan, Diec

Partizan: Popović, Filipović, Vujačić, Marković, Urošević, Traore, Natho, Menig, Dijabate, Pavlović, Gomeš