Vratite pravilo gola u gostima: Borac najveća žrtva novih pravila UEFA

Da u UEFA nisu ukinuli pravilo gola u gostima banjalučki Borac bi imao zapaženije rezultate na međunarodnoj sceni u poslijednje dvije sezone.

Prije godinu dana Borac je u kvalifikacijama za Ligu šampiona poražen od Kluža u Rumuniji sa 3:1, a u revanšu su crveno-plavi poslije regularnih 90 minuta imali rezultat od 2:0, koji bi ih odveo u drugi krug da je ostalo staro pravilo gola u gostima.

U produžecima Borac nije uspio; primili su gol, pa je poslije produžetaka meč završen Pirovom pobjedom banjalučkog sastava sa 2:1.

Na početku ove sezone u kvalifikacijama za Ligu konferencija Borac je u Modriči sa 2:0 savladao Toršavn. Poslije 90 minuta u revanšu Farani su imali prednost od 3:1 i da je ostalo pravilo gola u gostima tim iz Banjaluke bi nastavio dalje takmičenje.