ZAVOJ NA ZGLOBU Jokić uplašio Amerikance

Nikola Jokić se vratio na američki parket i zaigrao prvi put poslije Evrobasketa, a mala povreda uplašila je novinare iz Kolorada.

Denver je poražen od Oklahome sa 112:101 u prvoj predsezonskoj utakmici, u kojoj je rezultat bio u drugom planu. Neće se Jokić sigurno mnogo trošiti, imao je malu pauzu između Evrobasketa i povratka u Ameriku, proveo je 15 minuta i 16 sekundi na parketu, to je bilo dovoljno za dva poena, pet skokova i tri asistencije.

Nije ni uzimao mnogo šuteva, samo jedan promašaj imao je iz igre, “upisao” se sa linije penala, cilj je bio da novajlije i momci iz sjenke pokažu da zaslužuju više kad počne sezona.

Jokić je na poluvremenu uočen sa ogromnim zavojem preko desnog zgloba ruke. To je uspaničilo lokalne novinare, koji su objavljivali fotografije i čekali kraj utakmice kako bi dobili odgovor o stanju MVP-ja.

– Nikola Jokić je izašao iz svlačionice sa zavojem na desnom zglobu. Rečeno mi je da je dobro. Ipak, mogu skoro da garantujem da su starteri završili večeras – prenijeli su mediji na poluvremenu, a starteri zaista nisu imali preveliku minutažu.

– Nula razloga za zabrinutost – rekao je Majkl Meloun poslije meča za uzdah olakšanja u Koloradu.

U nastavku predsezone, Jokića i Denver čekaju mečevi protiv Čikaga, Finiksa, Klipersa i šampionskog Golden Stejta. Nakon toga, Denver 20. oktobra startuje u NBA ligi protiv Jute.