ZRINJSKI NE POSUSTAJE Mostarci slavili uz dva gola Bilbije, remi u Tuzli

Zrinjski je nastavio uspješan niz u prvenstvu BiH. Savladali su u Mostaru Posušje sa 3:1, a Nemanja Bilbija je dva puta zatresao mrežu rivala.

Biblija je u 25.minuti bio najviši u skoku poslije centaršuta Ivana Jukića i postigao je 15. gol ove sezone. Samo dva minuta kasnije Nikola Leko je izašao ispred Josipa Čondrića, koji je to odbranio.

Drugo poluvrijeme je donijelo novi gol. Sjajnu akciju iskoristio je Juranović koji je udvostručio prednost Zrinjskog na 2:0. Tino Blaž Lauš odmah uspio da smanji i pogodio je sa 20 metara.  Konačan rezultat postavio je Nemanja Bilbija iz penala.

Fudbaleri Slobode i Željezničara odigrali su neriješeno 1:1 a oba gola sup ala u prvom dijelu.

Po izuzetno teškom terenu u 32. minuti najviši u skoku bio je Vedran Vrhovac koji je donio prednost.

Sloboda je u  42. minuti izjednačila a nakon prekida je najbolji bio Mirsad Ramić.