ZRINJSKI UBJEDLJIV Radnik poražen u Mostaru

Fudbaleri Radnika su poraženi u Mostaru od Zrinjskog sa 3:0 i sada se zaista nalaze u nezavidnoj situaciji kada je u pitanju borba za opstanak u Premijer ligi BiH.

Domaći su poveli u 11. minutu kada su na desnoj strani dobro kombinovali Filipović i Ćorluka koji je uputio povratnu loptu, Bilbija nije išao na nju već ju je pustio za Juranovića koji je sa vrha šesnaesterca pogodio donji desni ugao nemoćnog golmana Kozića.

Nastavili su domaćini da napadaju, a sa druge strane Bijeljinci nisu uspijevali da organizuju nijedan opasan napad.

Na drugi gol se čekalo sve do 76. minuta, kada je Bilbija rezantnim udarce sa ivice šesnaesterca iskosa sa lijeve strane pogodio malu mrežicu suprotnog ugla.

Za konačan rezultat pobrinuo se Todorović u sudijskoj nadoknadi susreta, a Mostarci su, bar privremeno, došli na dfrugu poziciju premijerligaške tabele.

Velež – Sarajevo (18)

Plasman: Sarajevo 52, Zrinjski 45, Borac, Široki Brijeg po 44, Velež 42, Željezničar 39, Tuzla Siti 38, Sloboda 25, Mladost 24, Radnik, Olimpik po 20, Krupa 15 bodova.