POBJEDA Zvezda četvrtu godinu uzastopno ide u grupnu fazu LIGE EVROPE

Crvena zvezda je i četvrtu godinu zaredom izborila plasman u grupnu fazu evropskih takmičenja. Beograđani su u odlučujućoj utakmici savladali Ararat Jermeniju na Kipru sa 2:1 i plasirali se u grupnu fazu Lige Evrope.

Šampion Srbije je odigrao meč sa puno oscilacija. Mučili su se u prvom dijelu, zatim imali sigurnu prednost od 2:0 i umjesto da meč rutinski privedu kraju dopustili su dramatičan finiš.

Trener Dejan Stanković je na teren poslao ofanzivnu formaciju bez klasičnog zadnjeg veznog igrača, ali Beograđani nisu uspjevali da probiju čvrsti blok Jermena koji su se orjentisali na odbranu svog gola i čekali priliku iz kontranapada.

Nakon centaršuta Rodića, Diego Falćineli je glavom poslao loptu pravo u golmana Ararata Stefana Čupića. Jermenski tim je svoju šansu dočekao u 18. minuti, Alemao je sjajno prošao po desnoj strani mogao je i da šutira, a umjesto toga se odlučio za dodavanje koje nije bilo precizno.

Golman Čupić je u 24. minuti nesmotreno izašao van šesnaesterca, ali je nakon ubačaja Kange Falćineli spustio Ivaniću koji je poslao loptu preko gola. Mirko Ivanić je minut kasnije imao novu šansu, međutim čuvar mreže Ararata je na vrijeme izašao i sačuvao mrežu.

Ben je zatim pronašao Kataija koji je iskosa imao prazan gol koji je promašio. Ipak , u finišu prvog dijela Zvezda spretno i sretno dolazi do gola. Katai je nanizao nekoliko igrača domaćih, ušao u šesnaesterac gdje je jedan od defanzivaca u želji da izbaci loptu pogodio fudbalera Zvezde i lopta se odbila u mrežu.

Na početku drugog dijela opet je Zvezda prva zaprijetila. Sjajan udarac Kataija zaustavio je Čupić. Ipak, bio je to samo nagovještaj gola. Sjajno je centrirao Ivanić na pravom mjestu bio je Diego Falćineli u 60. minuti.

Beograđani su imali šansu da sve riješe u 71. minuti. Falćineli je nakon sjajne akcije izašao sam pred golmana Čupića koji je odbranio. Uslijedio je kontranapad, beogradski tim je zaspao, a Lima je iz drugog pokušaja uspio da donese rezultatsku neizvjesnost. Ararat je nakon toga imao dvije dobre prilike čak i za izjednačenje, a Rodić je spriječio da jermenski tim dođe do 2:2.

Žrijeb grupne faze je sutra u 13 časova.