Apsolutna dominacija: Amerikanke u finalu SP silovite protiv Kine

Ženska košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je četvrtu uzastopnu titulu prvaka svijeta, pošto je u finalu Mundobasketa u Australiji savladala Kinu rezultatom 83:61.

Selekcija SAD nastavila je totalnu dominaciju, s obzirom da su na svjetskom tronu od 2010. godine. Amerikanke su se zlatom okitile na šest od posljednjih sedam takmičenja

Koliko je ženska košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država silovita govori i činjenica da imaju sedam uzastopnih zlatnih odličja i sa Olimpijskih igara, na tronu su od 1996. godine.

U finalu Svetskog prvenstva za žene koje se igra u Australiji ni selekcija Kine nije mogla da ih zaustavi u pohodu na još jednu titulu.

Amerikanke su bile bolje rezultatom 83:61, a SAD su do pobjede vodila sjajna Aja Vilson sa 19 poena i Čelsi Grej sa 10 poena i osam asistencija. Sa druge strane najbolja iz selekcije Kine bila je Jueru Li sa isto toliko ubačenih poena.