Argentina kao Španija: Poraz na početku, slavlje na kraju Mundijala

Fudbalska reprezentacija Argentine druga je selekcija u istoriji Mundijala koja je osvojila Zlatnu boginju iako je svjetsko prvenstvo otvorila porazom.

Fudbaleri Argentine slave titulu šampiona svijeta na Mundijalu

U Južnoj Africi je Španija započela takmičenje porazom od Švajcarske sa 1:0, a onda su došli do finala u Johanesburgu, gdje su, poslije produžetaka, savladali Holandiju sa 1:0.

Argentina je imala neslavan početak u Kataru. Poraženi su od Saudijske Arabije sa 2:1 u prvom kolu. Vodili su sa 1:0 na poluvremenu, a na kraju ih je Saudijska Arabija zaledila.

Nakon toga igrala je Argentina nesigurno, ali su u naredna dva kola prve faze upisali dvije identične pobjede, 2:0, protiv Meksika i Poljske.

U osmini finala Mesi i društvo su savladali Australiju (2:1), pa u četvrtfinalu Holandiju. Bilo je, istina, 2:2, ali su nakon jedanaesteraca bili bolji (4:3). Argentina je u posljednjih 10 minuta ispustila uvjerljivu prednost od 2:0.

U polufinalu su prikazali najbolje izdanje, nanijevši Hrvatskoj najteži poraz na Mundijalima (3:0).

U velikom finalu pao je, do večeras, aktuelni svjetski šampion, Francuska.