ARGENTINSKI ČAROBNJAK Mesi sustigao Maradonu

Fudbaleri Argentine pobjedili su Meksiko 2:0 u drugom meču grupne faze na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Gaučosi su na otvaranju izgubili od Saudijske Arabije (2:1),  pa im se imperativ pobjede u latino derbiju nametao zbog opstanka na Mundijalu.

Argentinu je do prvog trijumfa na ovom šampionatu, vodio kapiten Lionel Mesi, kada je svoj tim doveo u vođstvo  64. minutu, da bi konačan rezultat fenomenalnim golom postavio Fernandez u 87. minutu, na asistenciju igrača PSŽ-a.

Mesi, jedan od najboljih igrača današnjice, ovim golom izjednačio se sa legendarnim Dijegom Maradonom, na drugom mjestu liste strijelaca na SP.

I Maradona i Mesi su u nacionalnom dresu na SP  osam puta tresli mrežu, a ispred njih je samo Gabrijel Batistuta sa 10 golova.