Arsenal preko Evertona stigao do četvrtog vezanog trijumfa u Premijer ligi

Fudbaleri Arsenala trijumfovali su protiv Evertona sa 2:0 kao domaćini u 6. kolu Premijer lige, te je tako domaći tim upisao četvrtu vezanu pobjedu u prvenstvu.

Bolji rival u prvom dijelu meča bio je gostujući tim. Redom su prilike za Evreton promašivali Ričarlison dva puta, Volkot, potom i Lukas Dinj koji je odlično “tukao” iz slobodnog udarca, ali je na visini zadatka bio Petr Čeh, piše Blic.rs

Ipak, u nastavku susreta izabranicima Unaja Emerija bilo je potrebno samo tri minuta da riješe pitanje pobednika. Najpre je mrežu Evertona zatresao Aleksandar Lakazet. Potom je i gol iz ofsajda koji sudija nije vidio postigao i Pjer-Emerik Obamejang, a asistent kod oba gola bio je Džek Vilšir.

Posle pobjede Arsenal zauzima 6. mjesto na tabeli sa 12 bodova, dok je Everton 12 sa šest.