Arsenal silovito u finale

Arsenal je odigrao sjajan meč na “Mestalji” i slavio je u revanšu polufinala Lige Evrope. Engleski tim je savladao Valensiju sa 4:2, te sa ukupnih 7:3 se plasirao u finale.

FOTO EPA/MANUEL BRUQUE

Valensija je povela u 11. minutu. Španci su izveli sjajnu akciju i Rodrigo je uposlio Gameira koji je pogodio za vođstvo. Radost domaćih je trajala samo šest minuta. Veliku grešku odbrane Valensije iskoristio je Lakazet koji je uposlio Obamejanga koji donosi izjednačenje.

Na startu drugog dijela Toreira je pronašao Lakazeta koji je iskosa pogodio mrežu. Nadu Valensiji svojim drugim golom vratio je Gameiro u 58.minutu.

Međutim , sve dileme riješio je Obamejang koji je sa dva gola donio siguran trijumf londonskog timu. Prvo je sjajno reagovao nakon ubacivanja, a zatim još jednom potvrdio u 88.minutu o kakvom se napadaču radi. On je prvi igrač Arsenala koji je u polufinalu evropskog takmičenja postigao het-trik.