Babić pogodio u pobjedi Zvezde

Crvena zvezda je savladala Mladost u Lučanima 5:2 i sačuvala je 12 bodova prednosti u odnosu na Partizan. U strijelce se upisao i Banjalučanin Srđan Babić.

Babić očekuje osvajanje titule sa Zvezdom

Crvena zvezda je od početka krenula ofanzivno pa su zaprijetili već u prvom naletu preko Milana Rodića. Nakon toga su u šansama bili Branko Jovičić i Aleksandar Pešić da bi terensku inicijativu Beograđani krunisali golom u 17. minuti.

Pešić je idealno uposlio Slavoljuba Srnića koji pogađa mrežu Krznarića.

U jeku napada gostiju,Mladost je izjednačila. U 36 minuti sjajnu akciju domaćeg tima krunisao je Pavlović. I kad se činilo da će se na pauzu otići sa ovim rezultatom, Banjalučanin Srđan Babić je bio najviši u skoku i postigao je prvi gol u prvenstvenim mečevima te vratio prednost Beograđanima.

Zvezda je nastavila u istom ritmu i u drugom dijelu pa je Aleksandar Pešić izborio penal u 55.minuti. Napadač “crveno-bijelih” je preuzeo odgovornost i nakon 68. minuta golgeterskog posta zatresao mrežu. Nenad Milijaš je zatim dobro pokušao iz slobodnog udarca, a golman Mladosti Krznarić je odbranio.

Mladost je iz prvog pravog napada u drugom dijelu smanjila prednost. Jovan Radivojević je odlično ubacio sa desne strane, a Predrag Pavlović je po drugi put zatresao mrežu Supića za 2:3.

Domaći tim je tad mogao i do izjednačenja, a udarac raspoloženog Pavlovića je izblokirao Filip Stojković. Zvezda je zatim brzo došla do sigurne pobjede.

Prvo je na dodavanje Branka Jovičića, mladi Luka Ilić postigao gol, da bi u 84. minuti Aleksandar Pešić pobjegao čuvarima i postigao drugi gol za 5:2.